10:35 17.06.2022

Травми репродуктивної системи становлять до 5-6% поранень військовослужбовців - експерти

2 хв читати

Київ. 17 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Травми репродуктивної системи становлять до 5-6% поранень військовослужбовців, переважно таких травм зазнають військовослужбовці-чоловіки, повідомила головна лікарка клініки репродуктивної медицини "Айвімед" Галина Стрелко.

"Статистика свідчить, що травми репродуктивної системи становлять 5-6% усіх поранень військовослужбовців. Переважно це чоловіки - 96-98%, але є і жінки, у яких військові травми стосуються репродуктивної системи. Серед цих травм до 36% таких, які дуже серйозно чи незворотно впливають на репродуктивний потенціал", - сказала вона на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Стрелко зазначила, що "ризики мати безплідність у ветеранів після військової служби вдвічі більші, ніж у середньому в популяції. Це пов'язують зі стресовими ситуаціями, з інфекційними захворюваннями та, безумовно, можливими пораненнями".

Вона повідомила, що приватний медичний бізнес України виступив з ініціативою щодо використання досвіду США та Ізраїлю, військова медицина яких передбачає збереження фертильності військових.

"Ми вийшли з ініціативою запропонувати військовослужбовцям для збереження свого репродуктивного потенціалу зробити кріоконсервацію безкоштовно в нашій клініці, перш ніж вирушати до зони активних бойових дій", - сказала вона.

Стрілко висловила сподівання, що ініціативу підтримають, зокрема, держава та благодійні фонди, що дасть змогу військовослужбовцям, які беруть участь в активних бойових діях, реалізувати репродуктивну функцію.

Водночас вона зазначила, що Україна у правовому полі має вирішити багато питань, пов'язаних із репродукцією та використанням замороженого генетичного матеріалу.

У свою чергу генеральний директор медичної лабораторії "Діла", що є партнером цієї ініціативи, Олексій Бабич зазначив, що Україна стоїть на порозі масштабної демографічної кризи.

"Люди відкладали народження дітей два роки через COVID-19, зараз через війну багато хто виїжджає, переважно це жінки репродуктивного віку, і не факт, що вони повернуться в Україну. Ми скоро матимемо велику демографічну кризу, яка накладеться на велику втрату чоловічого населення. Заморожування репродуктивних клітин допоможе пом'якшити цю кризу", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграрії просять президента ухвалити рішення про коригування 2-го етапу земельної реформи з урахуванням воєнних реалій в АПК – ВАР

Асоціація крафтових дистилерів: детінізація галузі міцних крафтових напоїв допоможе відновленню України

Українці не усвідомлюють необхідності своєчасної діагностики раку простати - експерти

"Антикорупційний штаб" створив Дорожню карту відновлення регіонів

БФ "Хелп фор Юкрейн" планує на початку 2024 року відкрити реабілітаційний центр для військових на базі санаторію "Моршинський"

"Агробіостандарт", який купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

"Агробіостандарт", що купив "Волиньторф" у ФДМ за 254,7 млн грн, заявляє про корупційну спробу зірвати приватизацію

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі

На Work.ua відтепер можна знайти всі вакансії для бригади "Азов"

Результати дослідження настроїв українців від Active Group та Future Research Foundation

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА