13:53 30.10.2024

Козачі організації РФ відіграли ключову роль у війні в ОРДЛО, але Кремль може втратити над ними контроль

2 хв читати
Козачі організації РФ відіграли ключову роль у війні в ОРДЛО, але Кремль може втратити над ними контроль

Організації козаків відіграли ключову роль у гібридній війні РФ проти України, особливо на окупованих РФ територіях Луганської та Донецької областей, де вони брали активну участь у бойових діях, пропаганді й репресіях, але можуть вийти з-під контролю російського керівництва, ідеться в аналітичному звіті "Парамілітарні утворення РФ. Організації козаків" Східної правозахисної групи та Інституту стратегічних досліджень і безпеки.

"Їхня діяльність координувалася з російською владою і використовувалася як засіб зовнішньополітичного тиску. Незважаючи на початковий вплив, пізніше козацькі формування були частково нейтралізовані або інтегровані до контрольованих структур. Що підтверджує факт, що кремль на певному етапі може втратити контроль над своїми парамілітарними організаціями", - ідеться в тексті звіту, представленого на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

У документі зазначено, що організації козаків РФ є важливим інструментом диктаторського режиму з 1990-х років, а через тісну співпрацю з Російською православною церквою виконували ідеологічну функцію, сприяючи поширенню радикального націоналізму.

"Козацькі освітні програми на окупованих територіях є інструментом мілітаризації та ідеологічної обробки молоді, спрямованої на інтеграцію в російське суспільство і військові структури... Незважаючи на опір частини населення примусовому впровадженню цих програм, кремль усуває їх створенням поколінь, лояльних до російських ідеологічних цінностей", - зазначають автори звіту.

Перед початком повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року на території РФ діяло 11 військових козацьких товариств, що входили до складу Всеросійського козачого товариства, а у вересні 2022 року їхня кількість збільшилася до 14.

У серпні 2022 року у збройній агресії РФ проти України брали участь 5,5 тис. козаків, а до жовтня 2024 року їхня кількість зросла до 18,5 тис. Загалом від початку повномасштабного вторгнення в Україну в агресії взяли участь 42 тис. представників козацьких формувань.

"Діяльність, підпорядкованість, функції, методи впливу характеризують козацькі утворення як терористичні організації, які можуть працювати як у світі, так і в росії. Проте їхня діяльність координується органами влади росії з обмеженим доступом до інформації про реєстри козацьких об'єднань", - наголошується у звіті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

Чоловіків 50+ мобілізують лише в частини забезпечення - РТЦК

ТЦК не наділені правоохоронною функцією і під час адмінзатримання громадян сприяють працівникам поліції - майор Козак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА