Інтерфакс-Україна
14:56 09.01.2024

У Києві відбулося перше засідання експертної групи Bring Kids Back UA

2 хв читати
У Києві відбулося перше засідання експертної групи Bring Kids Back UA

За участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака у форматі відеоконференції відбулося перше засідання Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, повідомила у вівторок пресслужба Офісу президента.

"Щонайменше 20 тисяч дітей викрала Росія. І це лише за офіційними даними. Держава-терорист не надає жодної інформації про місцеперебування наших дітей жодним міжнародним організаціям чи державам", - сказав Єрмак.

За словами керівника Офісу президента, оскільки нинішня глобальна система безпеки виявилася неефективною, потрібно створити інструменти, які працюватимуть на повернення дітей. Саме з цією метою було створено групу Bring Kids Back UA, яка сьогодні розпочинає свою роботу.

"Механізми та інструменти, які може запропонувати група, можуть бути використані не лише для припинення страждань в Україні, а й для запобігання подібним ситуаціям у світі в майбутньому", - резюмував він.

Група зосередиться на розробленні експертних висновків і рекомендацій, щоб запропонувати практичні кроки та механізми повернення українських дітей. Також, використовуючи досвід України, члени групи мають працювати над удосконаленням наявної міжнародно-правової бази задля запобігання таким ситуаціям порушення прав дітей у всьому світі.

На переконання Єрмака, досягти цієї мети можна лише спільними скоординованими зусиллями України та експертного середовища, міжнародної спільноти, тому минулого місяця було створено Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей, яка й слугуватиме платформою для координації зусиль нашої країни та держав-партнерів.

Співголова Міжнародної експертної групи баронеса Гелена Кеннеді назвала питання повернення незаконно депортованих українських дітей надзвичайно важливим. На її переконання, потрібна стратегія реалізації поставлених завдань і координація світу у важливій роботі з повернення українських дітей з Росії, адже в майбутньому ці механізми, досвід України стануть основою для вдосконалення міжнародного права.

"Захоплення дітей, викрадення дітей із сім'ї, з місця, яке вони знають, щоб позбавити їх відчуття приналежності до народу, їхньої ідентичності, – це надзвичайно руйнівна річ для народу. Тож, окрім бомбардувань, ви переживаєте викрадення вашої молоді. І я думаю, що саме тому більшість світу співчуває вам", - сказала вона.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

Понад 7 млн канадців проголосували на виборах до опублікування всіх передвиборчих програм

Україна наполягає на тому, щоб Крим офіційно не визнавали російським, – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА