13:22 27.09.2023

Вишеградська четвірка закликала ЄС посилити контроль за українським аграрним експортом і розглянути введення поворотних застав на зерно

3 хв читати
Вишеградська четвірка закликала ЄС посилити контроль за українським аграрним експортом і розглянути введення поворотних застав на зерно

Аграрні міністри Вишеградської групи (Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини) закликали Європейську Комісію посилити контроль за транзитом українського зерна "коридорами солідарності", а також запровадити зворотні застави для трейдерів, які здійснюють його експорт, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства Чехії.

Згідно з повідомленням, аграрні міністри Вишеградської четвірки та міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, який у вівторок онлайн брав участь у зустрічі в Зноймо (Чехія), обговорили український план дій із забезпечення роботи коридору солідарності з країнами за межами Євросоюзу.

"Ми хочемо запропонувати Єврокомісії запровадити поворотні депозити або інший фінансовий механізм для трейдерів, які імпортують зерно з України. Якщо після завершення торгівлі вони зможуть довести, що зерно опинилося в країні, в якій воно перебувало, і пішло з Європи через порти Балтії або Польщі, вони отримають свої гроші назад. Ключову роль відіграють торговці, тому що вони визначають, куди йдуть реалізовані товари", - процитувала пресслужба Міністерства сільського господарства Чехії керівника відомства Марека Виборного.

Чеський міністр вказав на важливість гарантій з боку України щодо того, що експорт українського зерна надходитиме до третіх країн через так звані "коридори солідарності", а не залишиться в Європі.

"Ми зацікавлені в тому, щоб допомогти Україні, яка захищається від російської агресії, і допомогти країнам, які залежать від українського зерна. Однак водночас ми хочемо отримати гарантії того, що це зерно не потрапить до країн ЄС і тим самим не обвалить ринок", - наголосив Виборний.

Він нагадав українському міністру, що європейські фермери наразі перебувають у складній ситуації, спричиненій зростанням цін на енергоносії, корми та добрива, що, зокрема, в Чехії стосується виробництва фруктів, овочів, хмелю та тваринництва.

Виборний розповів, що Європейська Комісія відреагувала на складну ситуацію на сільгоспринках і дозволила низці держав надати фермерам національні субсидії. Наприклад, Чехія отримала з бюджету ЄС CZK163 млн крон (EUR6,667 млн) для найбільш постраждалих районів, до яких буде додано ще CZK80 млн (EUR3,71 млн) із національних джерел.

"Однак нам доводиться шукати інші шляхи допомоги, і один із них - забезпечити, щоб українське виробництво потрапляло туди, куди йому потрібно", - додав чеський міністр.

Мінсільгосп Чехії повідомив, що минулого тижня міністр Виборний звернувся до єврокомісара із сільського господарства Януша Войцеховського з проханням забезпечити активніший контроль над зобов'язаннями України ретельніше контролювати свій експорт.

Чеський міністр переконаний, що необхідно шукати загальноєвропейське рішення для підвищення ефективності коридорів солідарності. На зустрічі в Зноймо міністри Вишеградської четвірки вказали, що контроль ЄС (за експортом українських агротоварів - ІФ-У) має бути більш послідовним.

Як повідомлялося, Єврокомісія 15 вересня оголосила, що не продовжуватиме обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України до п'яти сусідніх із нею країн ЄС (Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини) за певних умов, які дадуть змогу уникнути нового різкого зростання постачання.

Обмеження були введені 2 травня і стосувалися імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи. Ці п'ять східноєвропейських країн-членів ЄС стверджували, що українська агропродукція в умовах її безмитного ввезення в ЄС осідає у них і завдає шкоди їхньому агросектору.

Після зняття обмежень Польща, Угорщина і Словаччина запровадили односторонні заборони, а Болгарія задумалася про квотування імпорту українського соняшнику. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок ріпакової макухи і шроту, а також кукурудзяних висівок, пшеничного борошна і похідних товарів. Угорщина довела цей список до 24 товарних позицій.

Україна подала позов до СОТ, звинувативши Польщу, Угорщину та Словаччину в дискримінаційному ставленні до її агропродукції.

Джерело: https://eagri.cz/public/portal/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/ministri-zemedelstvi-v4-vyzveme-eu-aby-vice-kontrolovala-ukrajinsky-vyvoz-a-zvazila-zavedeni-vratnych-kauci-na-obili

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА