11:55 21.03.2022

Нардепи пропонують розширити перелік підстав для заборони політичних партій

1 хв читати
Нардепи пропонують розширити перелік підстав для заборони політичних партій

Народні депутати пропонують розширити перелік підстав для заборони політичних партій.

Відповідний законопроєкт №7172 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони (розпуску, примусової ліквідації) політичних партій група нардепів зареєструвала у Верховній Раді 17 березня, повідомляє сайт парламенту.

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, законопроєкт спрямований на деталізацію українського законодавства про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичних партій, на забезпечення ефективної державної політики у сфері інформаційної безпеки, протидію гібридній агресії та пропаганді держави-агресора та підвищення судових гарантій захисту прав і свобод людини у справах щодо заборони політичних партій.

Автори законопроєкту, зокрема, пропонують внести зміни до закону "Про політичні партії в Україні" та розширити перелік підстав для заборони (примусового розпуску, ліквідації) політичних партій.

Відповідно до законопроєкту, перелік підстав розширюється за рахунок популяризації або пропаганди органів держави-агресора (держави-окупанта), її посадових осіб, осіб та організацій, контрольованих державою-агресором (державою-окупантом), та виправдання, визнання правомірності або публічне заперечення збройної агресії проти України, анексії території України державою-агресором (державою-окупантом), порушення територіальної цілісності, суверенітету України.

Законопроєкт зобов'язує центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань невідкладно звертатися з адміністративним позовом про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) у разі виявлення порушення вимог щодо створення та діяльності політичних партій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі під час візиту до Китаю обговорить питання безпеки в Європі, зокрема війну в Україні

Єрмак і Брінк обговорили підсумки саміту G7 та дозвіл бити по РФ

Єрмак вважає поведінку Тищенка несумісною зі статусом нардепа

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

РФ можна запрошувати на переговори тільки після її поразки - французький експерт

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА