11:33 27.05.2021

Нардеп від "Голосу" Василенко очолила Бюро жінок-парламентаріїв Міжпарламентського союзу

2 хв читати
Нардеп від "Голосу" Василенко очолила Бюро жінок-парламентаріїв Міжпарламентського союзу

Народний депутат України фракції "Голос" Леся Василенко офіційно стала президентом Бюро жінок-парламентаріїв Міжпарламентського союзу (МПС), повідомляє прес-служба партії "Голос".

Як зазначають у політсилі, таку високу посаду в керівних органах МПС Україна посідає вперше.

За словами Василенко, призначення президентом Бюро МПС сприятиме поліпшенню дипломатичних відносин із парламентами інших країн, а також посилить голос України в світі з ключових міжнародних питань. "Наступні два роки - велика можливість для нашої країни стати лідером у просуванні інклюзивного світового порядку денного та рівних можливостей для чоловіків і жінок", - прокоментувала депутат.

У своїй першій промові як президент Бюро жінок-парламентаріїв під час Асамблеї МПС вона звернула увагу на необхідність врахування принципів гендерної рівності під час розробки національних стратегій виходу з пандемії. Зокрема, політик закликала парламенти всіх країн удосконалити законодавство в питанні гендерної чутливості та скасувати дискримінаційні закони.

"У подоланні пандемії та розбудови кращого "завтра", ми маємо пам’ятати, що наслідки COVID-19 зовсім не гендерно-нейтральні. На передовій боротьби з пандемією 70% борців - це жінки. Водночас від наслідків пандемії найбільше постраждали також жінки. Понад 245 мільйонів жінок із усього світу стали жертвами домашнього насилля. Жінок найбільше серед тих, хто втратили роботу або були вимушені піти в неоплачуваний сектор економіки. Водночас лише чверть депутатських мандатів та керівних посад у світі обіймають жінки", - зазначила Василенко.

При цьому вона акцентувала на чотирьох завданнях, які варто виконати для того, щоб "побудувати сильніший, витриваліший і безпечніший світ". По-перше, за словами Василенко, варто посилити рівний доступ жінок і чоловіків до керівних посад у місцях ухвалення рішень: співвідношення має бути щонайменше 50/50.

По-друге, на думку парламентарія, потрібно створити рівні умови економічного зростання. Для цього, вважає нардеп, державні стратегії та програми мають забезпечувати інклюзивну систему соцзахисту та доступні послуги з догляду за дітьми.

По-третє, як наголосила вона, парламенти мають активізувати свої зусилля у боротьбі з насильством щодо жінок, зокрема в інтернеті. Вона вважає, що ця "тіньова пандемія має бути викоренена раз і назавжди".

"По-четверте, парламенти мають стати прикладами гендерної рівності та відкритості. Рівні можливості для жінок і чоловіків парламентаріїв означають, що парламенти мають стати просторами, вільними від сексизму та стереотипів. Закони мають ухвалюватися через призму рівності, а бюджети мають бути гендерно збалансованими", - додала Василенко на відкритті Асамблеї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА