Інтерфакс-Україна
15:39 22.04.2021

Порошенко: Роздача російських паспортів сотням тисяч громадян України - це фактор небезпеки, який вимагає реакції влади

2 хв читати
Порошенко: Роздача російських паспортів сотням тисяч громадян України - це фактор небезпеки, який вимагає реакції влади

Прийнятий рівно два роки тому указ президента РФ Володимира Путіна про видачу російських паспортів українським громадянам - жителям тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей є фактором додаткової небезпеки для України, наголосив п'ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

"Рівно два роки тому в квітні 2019 року, одразу після другого туру президентських виборів, ми мали указ президента-вбивці Путіна "Про спрощення порядку  видачі російських паспортів жителям ОРДО, ОРЛО". До чого це призвело? На 1 січня півмільйону українських громадян навмисно всунули російський паспорт з двоглавою куркою. За ці 4 місяці ще пару сотень тисяч отримали російські паспорти", - сказав Порошенко в ефірі телеканалів "Прямий", "5 канал" і "Еспресо", передає прес-служба "Євросолідарності".

Порошенко зазначив, що в такий спосіб Кремль свого часу виправдав свою агресію проти Грузії. На думку політика, "паспортизація" громадян України вимагає реакції української влади.

Так, Порошенко закликав президента Володимира Зеленського впровадити санкції проти Росії, як це днями зробили США.

"У вас є конституційне право підписати санкції, синхронізувавши їх із санкціями США. Важко пояснити світу, чому США, наші партнери по коаліції санкції проти росіян приймають, а єдина країна, яка їх не приймає, це Україна", - зазначає Порошенко.

Він також зазначив, що досі немає реакції влади на фактичне блокування з боку Росії акваторії Азовського моря.

"Президент Зеленський що завгодно коментує, крім захоплення суверенної території. Простір Азовського моря – це територія України. Росіяни її захопили. Де дії української влади? Де санкції за це захоплення?", - додав Порошенко.

"Я переконаний, що зараз, незважаючи на те, що змарнували ці два роки, ми як Україна маємо об’єднатися. Ми готові, об’єднавши зусилля в парламенті, уряді, в РНБО, захистити життя і здоров’я людей, захистити існування Української держави", - резюмує Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі

Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні

Бюджетна комісія Київради не підтримала рішення про фіндопомогу киянам та комунальникам, заявяють у "Євросолідарності"

Туск: Саме Росія відхилила мирний план, підготовлений США, а не Зеленський

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА