Інтерфакс-Україна
09:17 29.12.2020

Палата представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет, незважаючи на вето Трампа

2 хв читати
Палата представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет, незважаючи на вето Трампа

Члени Палати представників США схвалили законопроект про оборонний бюджет, незважаючи на те, що раніше президент країни Дональд Трамп ветував цей документ.

Згідно з підсумками голосування, понад дві третини членів Палати представників проголосували в понеділок за скасування вето президента Трампа на обов'язковий законопроект про оборонну політику, повідомляють ЗМІ.

Тепер щодо законопроекту має проголосувати Сенат. Очікується, що верхня палата Конгресу зможе розглянути його вже у вівторок.

Для подолання вето Трампа в кожній із палат "за" законопроект мають проголосувати дві третини голосуючих.

Раніше в грудні обидві палати Конгресу вже схвалили цей проект, причому - переважною більшістю голосів. Однак 23 грудня Трамп наклав на нього вето.

За словами американського лідера, оборонний бюджет у нинішньому вигляді стане "подарунком Китаю і Росії".

Законопроект передбачає виділення $740,5 млрд на фінансування діяльності Пентагону і програм у сфері оборони і безпеки за лінією міністерства енергетики США.

Крім того, законопроект містить положення про посилення американських санкцій проти російських трубопровідних проектів "Північний потік 2" і "Турецький потік". Зокрема, проект передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу.

Також проект оборонного бюджету США на 2021 фінансовий рік передбачає введення нових санкцій проти Туреччини за придбання нею російських ЗРК С-400. Зокрема, президенту пропонується протягом 30 днів після підписання закону про оборонні витрати ввести "п'ять або більше санкцій" щодо тих турецьких чиновників, які брали участь у процесі придбання С-400.

Однак заперечення Трампа проти проекту бюджету не пов'язані з цими санкціями. Він, зокрема, бореться за скасування статті 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення користувацького контенту.

Також Трамп незадоволений положеннями, які можуть ускладнити процес виведення військ США з Афганістану і ФРН. Невдоволення у нього викликає й ініціатива з перейменування військових баз і монументів на честь воєначальників-конфедератів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга оголосив дипломатичну мобілізацію задля посилення тиску на РФ

Опозиція Угорщини заявила про повний провал "референдуму" Орбана про вступ України в ЄС

РФ не зможе реально підтримувати Іран, але буде зображати, що намагається – Зеленський

У Канаді Україна передала Бессенту список зброї, яку готова закупити у США – Зеленський

Зеленський: санкції на банківську систему РФ і на енергетику – найдієвіші

Пакистан рекомендує Трампа на здобуття Нобелівської премії миру 2026р.

Поки Путін зайнятий відправкою російських ніг для вторгнення в інші країни, він ставить росіян усередині країни на коліна економічно - Сибіга

Адвокати Порошенка заявили про фальсифікацію документів для санкцій проти нього

Латвія запроваджує заборону на купівлю нерухомості громадянами та юрособами РФ і Білорусі

Путін вдає, що пропонує послуги у припиненні війни на Близькому Сході, водночас відмовляючись припинити атаки по Україні - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА