Інтерфакс-Україна
09:29 16.10.2020

ОП розглядає варіанти створення ВЕЗ на підконтрольних і тимчасово непідконтрольних частинах Донбасу - радник

2 хв читати
ОП розглядає варіанти створення ВЕЗ на підконтрольних і тимчасово непідконтрольних частинах Донбасу - радник

В Офісі президента (ОП) розглядають варіанти створення вільної економічної зони (ВЕЗ) на підконтрольних територіях Донбасу, а також на тих, які тимчасово не підконтрольні Україні, але повинні будуть знову реінтегруватися, повідомив радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

"Ця ідея досить давно обговорюється в ОП. До речі, вона обговорювалося і для "континентальної" території Донбасу, яка контролюється Україною, і для тієї частини, яка нині не підконтрольна нам, але повинна буде знову реінтегруватися в Україну. Виходячи з цього завдання, тривало постійне напрацювання можливих рішень", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Устенко наголосив, що підконтрольна частина Донбасу також потребує додаткового розвитку, який передбачав би додаткове фінансування з бюджету. Водночас можливості держбюджету обмежені через глобальну економічну кризу і пандемію, додав радник президента. За попередніми оцінками, реінтеграція Донбасу може потребувати близько $10 млрд.

"Для нас це такий самий дефіцит, як поточного року. Подвоїти дефіцит неможливо. Треба шукати якісь шляхи. Частину держвидатків доведеться переорієнтовувати на ту територію, коли настане мир. Причому мир - це категорія не економічна. Але якщо ти маєш витрачати гроші на ту територію, де немає державних фінансів, важлива роль приватного сектора. А індустрії там зруйновані, зруйнована інфраструктура, і навіть довіра інвесторів зруйнована. Треба якось перетягнути інвесторів на ту територію, давати якісь стимули, щоб інвестування туди було більше ніж цікавим", - пояснив Устенко.

Як один зі стимулів в ОП розглядалася ВЕЗ.

Пояснюючи причину винесення цього питання для всеукраїнського опитування, Устенко вказав на політичну ситуацію в країні: "Всі економічні питання в Україні, сьогодні, на піку політичного циклу, піднімаються на прапори різних політичних сил і використовуються, як гасла. Але потрібна консолідована думка. Якщо ми наважуємося на ВЕЗ, то всі мають розуміти, що так, там потрібен пільговий режим. Що ці території треба відновлювати, і в нас недостатньо коштів".

При цьому експерт не виключає ризиків, які може спричинити таке рішення, проте нинішні ризики у вигляді контрабандних потоків також високі, на думку Устенка.

"Малий бізнес на Донбасі перебуватиме на абсолютному голодному пайку - немає заощаджень, інфраструктури, але є бажання до відновлення. Йому потрібні ці умови, насамперед", - наголошує радник президента.

"Хоча в перспективі ВЕЗ - це вся Україна. Має бути поетапний такий рух", - вважає Устенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп закликав Іран укласти угоду по атому, бо "буде набагато гірше"

ЄС закликав до дипломатичного врегулювання ситуації на Близькому Сході

"Розумна політика" ініціює відставку уряду Шмигаля

Конкурс на голову БЕБ опинився під сумнівом через непрозоре оцінювання

Українці будуть захищати свою землю до кінця, Путін не може перемогти – глава МЗС Великої Британії

Суд зобов’язав внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення з боку посадовців НБУ – партія "ЄС"

Рубіо, вітаючи РФ з національним днем, можливо, хотів показати готовність США до діалогу з Росією про припинення вогню – нардеп

Сибіга на "Веймар+" розповів союзникам про очікування України від підсумкових документів і рішень самітів ЄС, НАТО та G7

Привітання Рубіо з днем Росії - це підтримка агресії, вважає нардеп

64% українців вважають надійним партнером Європу, стосовно США такої думки лише 32%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА