Інтерфакс-Україна
14:33 02.09.2020

Делегація України в ТКГ заслухає пояснення Фокіна щодо врегулювання ситуації на Донбасі - Кр

3 хв читати
Делегація України в ТКГ заслухає пояснення Фокіна щодо врегулювання ситуації на Донбасі - Кр

Делегація України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) заслухає пояснення заступника голови української делегації в ТКГ, першого прем'єр-міністра незалежної України (1991-92 рр.) Вітольда Фокіна про врегулювання ситуації на Донбасі, повідомив голова української делегації в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук.

"Які будуть далі наші дії? Звісно, це питання буде обговорено на засіданні нашої делегації. Я думаю, люди висловляться з цього приводу. Фокін пояснить, чому він саме таку обрав тактику або позицію", - сказав Кравчук на телеканалі "Еспресо".

"Це не наше рішення. Це рішення глави держави. Фокіна призначено на цю посаду указом президента. Я до цього призначення абсолютно жодного стосунку не маю. Я не пропонував, і це питання не узгоджували безпосередньо зі мною. Нас запросили двох до Офісу президента, і нам двом запропонували такі посади", - додав він.

На запитання про те, чи варто залишати Фокіна в ТКГ після його заяв, Кравчук наголосив, що не він приймав рішення про призначення його на посаду і не може одноосібно такі питання вирішувати.

"Я думаю, що це питання особисто Фокіна. Він знає нашу позицію, нашу точку зору. Я ще раз зазначу, що це питання не голови української делегації... Делегація, коли збереться, ми це питання обговоримо, і справа Вітольда Павловича - як він пояснить, чи буде це пояснення сприйнято чи ні. Я до чого? Я одноосібно такі питання вирішувати не можу, це не є моєю компетенцією", - пояснив перший президент.

Окрім того, голова делегації України зазначив, що Фокін у розмові з ним сказав, що у своїх заявах "не відійшов від позицій закону".

"Я з ним спілкувався сьогодні телефоном, поставив цілу низку запитань, він мені відповів на них, і головне з них, що він, власне, не порушив або не відійшов від позицій закону. Я сказав: тоді давайте ми це питання обговорюватимемо на засіданні делегації, тому що, я знаю, думка членів делегації не збігається з вашою думкою, я маю вислухати всіх, до мене звертаються члени делегації, журналісти", - додав Кравчук.

Перший президент також наголосив, що заяви Фокіна є його особистою думкою.

"По-перше, заява Фокіна, я ще раз наголошую, це його особиста думка. Він зі мною не радився. Це питання не обговорювала делегація, він висловив свою думку. Про це вже сказав і керівник Офісу президента. Тому я не думаю, що тут може бути якась думка іншого характеру: Фокін висловив власну позицію, і ми до цієї позиції не маємо жодного стосунку", - пояснив він.

"Наступне. Чи має право Фокін говорити про свою власну позицію? Так, має. Але якщо його позиція не відповідає, припустимо, закону, ухваленому Верховною Радою, він не може таку позицію оприлюднювати, тому що він уже не просто Фокін, а він заступник голови делегації, член делегації України в Тристоронній контактній групі", - додав Кравчук.

Раніше Фокін в інтерв'ю виданню strana.ua заявив, що "і з того, і з того боку було скоєно багато злочинів, які врешті має бути розслідувано, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція - треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а найкраще Донбасу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА