Путін та Ердоган погодили документ щодо Ідлібу

Президенти Росії та Туреччини Володимир Путін та Реджеп Таїп Ердоган за підсумками консультацій у Москві в четвер виробили спільний документ, який закріплює домовленості щодо нормалізації ситуації в Ідлібі.
"За підсумками наших переговорів ми погодили спільний документ, положення якого оголосять міністри закордонних справ. У ньому викладені ті рішення, які ми разом з президентом Турецької Республіки паном Ердоганом виробили під час сьогоднішніх понад шестигодинних консультацій", - сказав Путін за підсумками переговорів з Ердоганом.
Після переговорів Ердоган повідомив, що Росія і Туреччина досягли згоди щодо припинення вогню в сирійському Ідлібі з 00:01 6 березня.
"У найкоротший термін ми здійснимо режим припинення вогню, і слідом за цим погодимо наступні кроки. Сьогодні вночі, починаючи з 00:01, тобто саме опівночі з 5 на 6 березня, буде запроваджено режим припинення вогню", - сказав Ердоган.
Він наголосив, що для впровадження сталого режиму припинення вогню "буде зроблено всі необхідні кроки". "Наше завдання полягає в тому, щоб не посилювати гуманітарної ситуації в цьому регіоні. Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб надати необхідну допомогу всім нужденним, також ми забезпечимо полегшення повернення біженців на свої місця проживання", - сказав Ердоган.
Водночас він наголосив, що Туреччина залишає за собою право на дії у відповідь у разі нападу з боку сирійських урядових сил. "У цьому процесі Туреччина зберігає за собою право відповісти на всілякі напади з боку режиму своїми силами", - сказав Ердоган.
Він пообіцяв, що в цьому питанні Туреччина буде в контакті з Росією. "У цьому процесі ми з моїм дорогим другом будемо в контакті, і продовжуватимуть контакти наші відповідні органи", - зазначив президент Туреччини.
Лідери провели за столом переговорів майже шість годин, спочатку Путін та Ердоган спілкувалися віч-на-віч три години, потім до них приєдналися члени делегацій. У складі російської та турецької делегацій, що були в Кремлі на переговорах, зокрема, глави зовнішньополітичних та оборонних відомств двох країн.