11:39 16.12.2019

Депутати розглядають до проведення референдуму заборону купівлі сільськогосподарських земель іноземцями, що торкнеться найбільших агрохолдингів

2 хв читати
Депутати розглядають до проведення референдуму заборону купівлі сільськогосподарських земель іноземцями, що торкнеться найбільших агрохолдингів

Депутати до другого читання законопроекту №2178-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" планують зменшити концентрацію сільськогосподарської землі в одних руках із 200 тис. га до 5-50 тис. га і до проведення референдуму ввести заборону на її купівлю іноземцями, під яку потрапляють найбільші агрохолдинги, повідомив радник прем'єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак.

"Іноземців не допустять до майбутнього ринку в жодному форматі. Під це обмеження потрапляють всі найбільші агрохолдинги. Вони також не зможуть купити землю, оскільки, незважаючи на бенефіціарів українців, мають іноземних акціонерів. Ця заборона діятиме до референдуму", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За словами радника, концентрацію землі з 200 тис. га в одних руках суттєво зменшать. Розглядаються варіанти від 5 до 50 тис. га.

"Остання цифра поки що має більше шансів на підтримку. Але остаточне рішення ще не ухвалено", - зазначив Мушак.

Він наголосив, що планується обмежити перепродаж землі у перші роки після відкриття ринку додатковими податками, що має виключити спекулятивні операції.

"Підтримку аграріїв направлять загалом на здешевлення кредитної ставки до 5%. З огляду на прогнозовані зниження облікової ставки до 10%, це означає, що 4 млрд грн на 4 квартал 2020 року вистачить із голову. Буде навіть інша проблема. Фермери не зможуть обрати повний обсяг цієї підтримки", - зауважив радник.

Крім того, Мушак вважає, що законопроект щодо землі має бути виставлено на голосування цього тижня.

"З огляду на нічний напад на депутата СН (фракції "Слуга народу") на Сумщині, реформа має голосуватися цього тижня. В іншому випадку до січня такі випадки стануть нормою. І депутатів просто фізично залякають. Це робить неможливим ухвалення не лише земельної, а й будь-якої іншої реформи, яка змінює наявний стан речей", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Загальна підтримка конфіскації заморожених активів РФ в ЄС поки відсутня – Каллас

ЄС запропонував Україні свою угоду щодо критичних мінералів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА