12:30 11.10.2019

В Україні створюється інтерактивна карта, яка дасть змогу відстежувати хід розслідування нападів на громадських активістів у всій країні

1 хв читати

В Україні створюється інтерактивна карта переслідувань громадянського суспільства, працюватиме вона поки що в тестовому режимі, повідомила керівник Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

"Карта, яку ми сьогодні презентуємо, є прототипом онлайн-інструменту. Ми запускаємо її в найпростішій версії, з недосконалим дизайном, щоб відповідно до зауважень користувачів удосконалити функціонал і робити його зручним", - сказала Матвійчук на презентації карти у п'ятницю в Києві.

Вона наголосила, що цей прототип онлайн-карти вдосконалюватиметься.

"Ми його зробили, щоб громадськість бачила, що відбувається зі справами, могла контролювати і, нарешті, в майбутньому могла прийти на допомогу - відвідати судове засідання в конкретній справі, надіслати типове звернення або скаргу - ці всі опції в майбутньому будуть в інтерактивній карті", - зазначила Матвійчук.

За її словами, на карті відображені не лише напади на активістів, а й інші форми переслідувань, такі як тортури, викрадення, побиття, погрози, а також незаконні стеження, обшуки, арешти, відкриття політично мотивованих адміністративних справ, порушення сфабрикованих кримінальних справ.

"Кількість таких інцидентів, які було зафіксовано від початку року - 72", - повідомила Матвійчук.

Вона висловила сподівання, що в майбутньому інтерактивна карта стане інструментом, яким користуватимуться і правоохоронні органи, "щоб зрозуміти, що в них зі справами стосовно нападів та інших форм переслідування проти представників громадянського суспільства".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав представити "план перемоги" у ВР та активізувати роботу над запрошенням України до НАТО

Раді пропонують відкликати з профільних комітетів Одарченка та Дмитрука

"Європейська солідарність" вимагає провести закрите засідання Ради щодо ситуації на фронті - Геращенко

МЗС України в річницю атаки ХАМАС по Ізраїлю: Світ має перспективу через створення двох держав

Єрмак про ключові пріоритети України: Чіткий підхід до запрошення в НАТО і зняття всіх застережень щодо типів звичайних озброєнь

Уряд Норвегії пропонує збільшити до $12,7 млрд програму підтримки України

Україна і Словаччина підписали чотири документи за підсумками міжурядових консультацій - Шмигаль

Яценюк - Фіцо: Ваші заяви грають на руку Путіну

ЄС розглядає ідею добровільного виділення допомоги Україні країнами-членами навіть у разі збереження вето Угорщини - ЗМІ

Армія Ізраїлю почала нову наземну операцію на півночі Гази - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА