Інтерфакс-Україна
16:03 05.09.2019

Популістську політику схильні підтримувати 84% українців - дослідження

2 хв читати
Популістську політику схильні підтримувати 84% українців - дослідження

Висока частка українців, що схильні підтримувати популістську політику, - близько 84%, є небезпечною для економіки, оскільки громадські настрої можуть перешкодити проведенню ефективних реформ.

Такий висновок міститься в дослідженні міжнародної компанії Kantar TNS, проведеному на замовлення Центру економічної стратегії (ЦЕС).

Згідно з ним, популістські гасла вважають реалістичними 59% із 2 тис. опитаних респондентів.

Дослідження засвідчило, що найбільше прибічників популізму - серед жителів сіл, людей без вищої освіти, з невисоким доходом. Водночас географічні та вікові чинники не впливають на рівень підтримки популізму, йдеться в документі.

Головні причини високої підтримки популізму, за даними ЦЕС, - недостатня інформованість громадян про суть та цілі реформ, а також брак критичного мислення під час аналізу економічної політики.

Для зміни ситуації, на думку експертів ЦЕС, потрібне надання людям альтернативи популістській політиці, а також збільшення рівня поінформованості населення про вплив реформ на їхнє життя. Для побудови ефективної комунікації необхідно використовувати персоналізовані аргументи, побудовані на щоденних потребах і проблемах людини, а також акцентувати увагу на конкретних перевагах, які людина отримає від реформ, вважають експерти.

Вони вказують на один із результатів опитування, згідно з яким надання людині вибору між двома політиками - популістською та реальною - знижує підтримку популізму в середньому до 54% із 84%.

"Особливо ефективною є апеляція до особистої вигоди людини", - йдеться у звіті за підсумками дослідження.

Експерти зазначили, що в деяких питаннях підтримка популізму особливо стійка, і жодна аргументація не здатна суттєво її послабити, навівши як приклад держрегулювання цін: прибічники цієї політики не здатні подолати аргументи. Водночас в інших випадках точку зору респондентів змінити набагато простіше: більшість їх змінила свою думку щодо трьох із восьми популістських політик, йдеться у звіті.

За підсумками дослідження експерти ЦЕС також рекомендують приділяти особливу увагу вразливим групам населення в селах, адаптувати аргументи під кожну окрему цільову аудиторію, виділяти більше ресурсів в окремих питаннях протидії популізму, де успіх переконання ймовірніший, і не зловживати емоційно забарвленою риторикою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Євросоюз має все необхідне для захисту від митних заходів США - голова ЄК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА