16:03 05.09.2019

Популістську політику схильні підтримувати 84% українців - дослідження

2 хв читати
Популістську політику схильні підтримувати 84% українців - дослідження

Висока частка українців, що схильні підтримувати популістську політику, - близько 84%, є небезпечною для економіки, оскільки громадські настрої можуть перешкодити проведенню ефективних реформ.

Такий висновок міститься в дослідженні міжнародної компанії Kantar TNS, проведеному на замовлення Центру економічної стратегії (ЦЕС).

Згідно з ним, популістські гасла вважають реалістичними 59% із 2 тис. опитаних респондентів.

Дослідження засвідчило, що найбільше прибічників популізму - серед жителів сіл, людей без вищої освіти, з невисоким доходом. Водночас географічні та вікові чинники не впливають на рівень підтримки популізму, йдеться в документі.

Головні причини високої підтримки популізму, за даними ЦЕС, - недостатня інформованість громадян про суть та цілі реформ, а також брак критичного мислення під час аналізу економічної політики.

Для зміни ситуації, на думку експертів ЦЕС, потрібне надання людям альтернативи популістській політиці, а також збільшення рівня поінформованості населення про вплив реформ на їхнє життя. Для побудови ефективної комунікації необхідно використовувати персоналізовані аргументи, побудовані на щоденних потребах і проблемах людини, а також акцентувати увагу на конкретних перевагах, які людина отримає від реформ, вважають експерти.

Вони вказують на один із результатів опитування, згідно з яким надання людині вибору між двома політиками - популістською та реальною - знижує підтримку популізму в середньому до 54% із 84%.

"Особливо ефективною є апеляція до особистої вигоди людини", - йдеться у звіті за підсумками дослідження.

Експерти зазначили, що в деяких питаннях підтримка популізму особливо стійка, і жодна аргументація не здатна суттєво її послабити, навівши як приклад держрегулювання цін: прибічники цієї політики не здатні подолати аргументи. Водночас в інших випадках точку зору респондентів змінити набагато простіше: більшість їх змінила свою думку щодо трьох із восьми популістських політик, йдеться у звіті.

За підсумками дослідження експерти ЦЕС також рекомендують приділяти особливу увагу вразливим групам населення в селах, адаптувати аргументи під кожну окрему цільову аудиторію, виділяти більше ресурсів в окремих питаннях протидії популізму, де успіх переконання ймовірніший, і не зловживати емоційно забарвленою риторикою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА