15:56 27.08.2019

Використання сенсорної кнопки у ВР може поставити під сумнів легітимність ухвалених законів - директор ДБР

2 хв читати
Використання сенсорної кнопки у ВР може поставити під сумнів легітимність ухвалених законів - директор ДБР

 Використання сенсорної кнопки як обов'язковий елемент під час голосування народних депутатів України поставить під сумнів легітимність усіх ухвалених законів народними депутатами, оскільки наразі її функціонування не передбачено в чинному законі "Про регламент Верховної Ради", заявляє директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба.

"На цьому наголошує і Головне юридичне управління ВР у своєму висновку. Що планували й уже зробили деякі керівники апарату ВР, чи порушили вони правила експлуатації використання сенсорно-обчислювальної системи - ДБР і встановлює", - написав Труба у своєму мікроблозі в соцмережі Telegram, коментуючи спільний з оперативним підрозділом СБУ огляд центру управління системою "Рада" в українському парламенті.

При цьому директор ДБР зазначив, що 23 і 27 серпня "ми приходили не з обшуками, а з оглядом, на який отримали дозвіл першого заступника керівника апарату ВР".

Водночас Труба назвав ініціативу введення сенсорної кнопки "гарною ініціативою".

Раніше лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що підготовча депутатська група доручила апарату парламенту надати інформацію про стан і готовність системи "Рада-3" до початку роботи Верховної Ради 9-го скликання.

За словами Разумкова, наскільки йому відомо, система сенсорної кнопки під час голосування депутатів у Верховній Раді не сертифікована, і є питання, пов'язані з гарантійним терміном її використання. Він також зазначив, що сенсорна кнопка не передбачена в регламенті Верховної Ради, і її введення може спричинити проблеми під час ухвалення певних рішень.

У свою чергу представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук уточнив, що технічно свій ресурс система "Рада-3" вичерпала у 2008 році, й за цей період минули всі гарантії можливості голосування і технічного забезпечення.

23 і 27 серпня правоохоронці провели в центрі управління системи "Рада" в парламенті слідчі дії в рамках розслідування кримінального провадження про використання несертифікованої продукції. Цю справу розслідує ДБР, а СБУ здійснює оперативний супровід.

Голова Верховної Ради 8-го скликання Андрій Парубій заявив про блокування силовиками процесу запуску сенсорної кнопки для голосування "за 10 хвилин до того, як мало розпочатися загальне тестування, і розцінив дії представників силових структур як "грубе втручання в роботу найвищого державного органу України". Він наголосив, що система голосування у Верховній Раді з використанням сенсорної кнопки готова до експлуатації, всі технічні умови виконано, й упровадження системи залежатиме від політичної волі.

Перше урочисте засідання Верховної Ради відбудеться 29 серпня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба переконаний, що приєднання України до ЄС призведе до низки неочікуваних і позитивних наслідків для всього континенту та світу

ЄСПЛ одноголосно визнав застосування законодавства РФ в окупованому Криму незаконним - рішення

Президент Євроради назвав історичним моментом початок переговорів про вступ України та Молдови до ЄС

Країни Люблінського трикутника покладають на РФ відповідальність за економічну кризу на аграрних ринках

Президентка Єврокомісії: Бажаю Україні та Молдові успішного початку переговорів про вступ

Єрмак і Салліван обговорили підготовку до Саміту НАТО у Вашингтоні

Трамп у разі перемоги на виборах може припинити військову допомогу Україні, якщо вона не піде на мирні переговори з РФ - ЗМІ

Кулеба назвав три кроки до повноправного членства України у ЄС

РФ намагається переформатувати свідомість молодого покоління в Криму - Чубаров

Китай має намір сприяти мирним переговорам і політичному врегулюванню "української кризи", заявив Сі Цзіньпін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА