12:22 21.12.2018

Київ пропонує провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної підгрупи ТКГ та обговорити звільнення заручників і політв'язнів - І.Геращенко

2 хв читати

Українська сторона в Тристоронній контактній групі (ТКГ) направила ОБСЄ листа з пропозицією щодо проведення відеоконференції гуманітарної підгрупи 27 грудня, на якій обговорити нові ініціативи Києва щодо звільнення заручників і політв'язнів, про яких також поінформувала ОБСЄ.

"Нарада за участю представника України в ТКГ (Євгена Марчука - ІФ) і представників гуманітарної підгрупи (експертів СБУ і МінТОТ). Вийшли на ОБСЄ з ініціативою провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи, на якій ще раз обговорити питання звільнення заручників і політв'язнів... Ми пропонуємо провести звільнення утримуваних у форматі 22-22 і 72-19 5 січня, аби 150 людей зустрічали Різдво вдома, могли піти з родинами в церкву і помолитися за мир", - написала представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко в п'ятницю.

Вона повідомила, що українська сторона направила ОБСЄ чергову пропозицію: "Ми уважно проаналізували всі списки і готові помилувати та передати ОРДЛО 72 сепаратистів в обмін на 19 заручників на окупованих територіях".

І.Геращенко зазначила, що Україна заради звільнення своїх громадян готова до ширшого компромісу і на практиці це демонструє.

"Також ми готові негайно передати РФ 22 їхніх громадян, затриманих і засуджених в Україні. Нещодавно в одній з колоній помер один росіянин, який був у списку 23 тих, кого Україна вже давно була готова передати РФ. Ця людина вже давно могла бути вдома... але РФ відмовилася забирати своїх громадян. Ми закликаємо російську сторону переглянути свою позицію щодо своїх громадян і забрати їх, в обмін передати Україні 22 політв'язнів Кремля", - написала представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ.

За її словами, відповідні листи з пропозицією відеоконференції гуманітарної групи 27 грудня вже надіслано ОБСЄ.

"Нагадаю, що в цей день відбудеться відеоконференція безпекової групи. Було б чудово - домовитися і про звільнення, і про режим тиші. Представник України в ТКГ Є.Марчук висловив готовність доєднатися до роботи двох груп, аби разом шукати компроміс", - додала І.Геращенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА