08:27 05.12.2018

Держдеп США звинуватив Росію в приховуванні інформації про існування ракети, що порушує ДРСМД

2 хв читати
Держдеп США звинуватив Росію в приховуванні інформації про існування ракети, що порушує ДРСМД

Держдепартамент США заявив, що Росія, незважаючи на багаторазові запити американської сторони, приховувала існування ракети 9M729, розробленої і виробленої в порушення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

"Росія неодноразово змінювала пояснення, що стосуються ракети, яка порушує умови договору. Протягом більш ніж чотирьох років Росія заперечувала існування ракети і не надавала жодної інформації про неї, незважаючи на те, що США повідомляли Росії про місця її випробувань, найменування компаній, що беруть участь в розробці і виробництві ракети", - йдеться в поширеній заяві держдепартаменту.

У ній вказується, що лише після того, як США "публічно повідомили" про існування ракети, Росія визнала цей факт, однак заявила, що дана ракетна система не підпадає під вимоги ДРСМД.

Питання про порушення Росією ДРСМД обговорювалося на 30 зустрічах з представниками російського уряду і на п'яти зустрічах експертів обох сторін. "На кожній з цих зустрічей США вказували Росії на порушення договору і вимагали повернутися до його дотримання, підкреслюючи крайню заклопотаність", йдеться в заяві держдепартаменту.

Минулого вівторка держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати почнуть процедуру виходу з ДРСМД, якщо Росія протягом двох місяців не почне знову виконувати положення договору.

"США оголошують про те, що РФ порушила положення (ДРСМД - ІФ), і зупинять виконання своїх зобов'язань за договором, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його повного виконання", - сказав М.Помпео на прес-конференції НАТО в Брюсселі .

20 жовтня Президент США Дональд Трамп заявив, що має намір вивести США з ДРСМД. Президент пояснив, що вважає за потрібне так вчинити, бо російська сторона нібито порушує положення цієї угоди.

Договір про скорочення ракет середньої і меншої дальності був підписаний США і СРСР у 1987 році, передбачає відмову від виробництва, випробувань і розгортання балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і меншої (від 500 до 1000 км) дальності.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Трамп вважає неправильним для США виділяти Україні більше фінансової допомоги, ніж Європа

Київ передав бійцям 3 штурмової бригади 20 нових пікапів Toyota Hilux - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА