09:07 29.11.2018

Глава МВФ очікує виконання Україною умов для SBA до 10 грудня і потім засідання ради директорів

2 хв читати
Глава МВФ очікує виконання Україною умов для SBA до 10 грудня і потім засідання ради директорів

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард позитивно оцінила поточний рівень співпраці з Україною і статус підготовки нової програми фінансування stand-by, анонсувавши можливість проведення ради директорів фонду для її затвердження в грудні цього року.

"Усі попередні умови (prior actions), як очікується, українська влада виконає до 10 грудня 2018 року, і після цього буде швидко скликано засідання ради директорів для обговорення програми stand-by", - ідеться в заяві К.Лагард у четвер за підсумками телефонних переговорів із президентом України Петром Порошенком.

За її словами, представники МВФ продовжують вивчати ключові параметри держбюджету України на 2019 рік. Попередній аналіз документа є задовільним, відповідно, процес оцінки буде завершено незабаром.

Крім цього, сторони обговорили можливість надання фондом технічної допомоги Україні у сфері поліпшення адміністрування оподаткування, щоб податкова система з одного боку сприяла прискоренню економічного зростання, з іншого - гарантувала стійкість обслуговування боргових зобов'язань.

"Ми підтвердили позитивні й обопільні відносини між Україною і МВФ", - наголосила К.Лагард.

Як повідомлялося, Україна розраховує на ухвалення радою директорів фонду в грудні рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року та спливала в березні 2019 року. Передбачається, що програма stand-by обсягом близько $3,9 млрд допоможе Україні підтримувати макростабільність у період проведення президентських і парламентських виборів у 2019 році, коли на країну чекають також пікові виплати за зовнішнім боргом.

Верховна Рада минулого тижня затвердила держбюджет-2019 із дефіцитом до 2,3% ВВП, що було однією з умов затвердження програми, проте необхідний іще аналіз ухваленого документа щодо відповідності до досягнутих домовленостей.

Крім того, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має переглянути тарифи на теплову енергію для теплокомуненерго (ТКЕ) після того, як уряд з 1 листопада підвищив ціни на природний газ для населення і ТКЕ на 23,5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА