15:41 22.01.2016

Указ Порошенка про українську революцію 1917-1921 рр. спрямований на протидію міфів "російського світу" і встановлення історичної правди

2 хв читати
Указ Порошенка про українську революцію 1917-1921 рр. спрямований на протидію міфів "російського світу" і встановлення історичної правди

Реалізація указу про відзначення сторіччя з подій української революції 1917-1921рр є важливим елементом забезпечення інформаційної та культурної безпеки України, підкреслюють в адміністрації президента.

"Президент підписав указ про заходи з відзначення сторіччя подій української революції 1917-1921 рр. Цей указ спрямований на системні заходи щодо поширення інформації та уявлення суспільства про події, які відбувалися сто років тому",- розповів у п'ятницю на брифінгу в Києві заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко.

За його словами, важливо, щоб держава за сприяння громадянського суспільства могло донести історичну правду тих подій, щоб була забезпечена інформаційна, гуманітарна і культурна безпека держави".

Він розповів, що указ готувався за взаємодії інституту національної пам'яті та громадських організацій.

"Указ передбачає низку заходів, що стосуються поширення інформації щодо подій революції 1917-1921 рр. Для того, щоб ці заходи були системними, наступний, 2017 рік, оголошений роком української революції",- розповів Р. Павленко.

Також, за словами заступника голови АП, указ передбачає заходи з приводу вшанування діячів того періоду, встановлення пам'ятних знаків.

"Питання, пов'язані з поширенням історичної правди, підвищенням інформованості суспільства про події історії є важливою частиною забезпечення національної безпеки держави, щоб протистояти міфам, які поширює агресор, протистояти міфам "російського світу",- підсумував він.

Заступник глави АП наголосив, що події столітньої давнини "чітко свідчать про те, що український народ висловлював прагнення до об'єднання у власну державу".

Також Р. Павленко додав, що президент закликає уряд спланувати систему заходів у рамках виконання цього указу.

У свою чергу, директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович наголосив: "Саме в цьому період ми можемо говорити про появу першого українського парламенту, першого українського уряду. Саме в цей період почала створюватися перша українська армія, український флот, українська академія наук та інші інститути, щодо яких нинішні інститути мають себе позиціонувати як їхні продовжувачі".

"Важливим аспектом цього указу є його частина, що спонукає до встановлення місць пам'яті, пов'язаних із революцією 1917-1921 рр",- наголосив В. В'ятрович.

Він пояснив, що в процесі декомунізації Україна позбавляється тоталітарної спадщини, "тих, хто боровся проти української державності".

"Очевидно, що на цьому місці мають з'явиться нові місця пам'яті, які пов'язані з людьми, які боролися за незалежність. У цьому контексті реалізовуватимуть великий проект... Ми вивчатимемо інформацію з усієї України про ті чи інші місцевості, будинкі, які пов'язані з діячами або подіями української революції, щоб увічнити ці події окремими знаками чи пам'ятками".

В. В'ятрович додав: "Дуже важливо, щоб у Києві нарешті з'явився пам'ятник Симону Петлюрі - головному отаману Української народної республіки, людині, яка фактичноє символом цього руху".

На його думку, це слід зробити до 2021 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

Адміністрація Трампа припускає, що зможе завершити війну вже наступного тижня, - ЗМІ

Україна має йти на будь-які переговори з максимально сильною позицією – прем'єр Нідерландів після розмови з Зеленським

ЄС має звернутися до США надати Україні лендліз - Яценюк

Європа більше не може покладатися на захист США - кандидат у канцлери ФРН Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА