Інтерфакс-Україна
15:25 07.12.2015

Порошенко підписав закон щодо продовження заборони на відчуження сільгоспземель до 1 січня 2017 року

2 хв читати
Порошенко підписав закон щодо продовження заборони на відчуження сільгоспземель до 1 січня 2017 року

Президент України Петро Порошенко підписав закон №767-VІII "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель", ухвалений парламентом 10 листопада 2015 року, повідомляється на офіційному сайті глави держави в понеділок.

Законом подовжується термін дії мораторію на продаж або відчуження земель сільськогосподарського призначення на один рік, до 1 січня 2017 року. Це дозволить за цей час врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти.

З цією метою закон вносить зміни до пп. 14 і 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України, а Прикінцевими положеннями доручається Кабінету Міністрів розробити до 1 березня 2016 року і внести на розгляд Верховної Ради проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

"Подовження мораторію дозволить зняти соціальну напругу, яка виникла у суспільстві на фоні політичних спекуляцій з даного питання, та надасть час для розроблення чіткого правового механізму запровадження з часом прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення. За реалізацію закону відповідають Міністерство аграрної політики України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, на підтримку відповідного законопроекту №3404 на засіданні Верховної Ради 10 листопада проголосували 309 народних депутатів.

Закон передбачає, що до набуття чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше за 1 січня 2017 року, не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Під час обговорення закону керівник парламентського комітету з питань аграрної політики і земельних відносин, член фракції "Блок Петра Порошенка" Тарас Кутовий запропонував, щоб Кабінет Міністрів до 1 березня 2016 року розробив документи, що стосуються земельних питань. У свою чергу лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко зазначив, що парламент очікує від уряду "цивілізованого європейського порядку обігу землі".

У свою чергу фракції ВО "Батьківщина" та Радикальної партії під час обговорення закону пропонували продовжити мораторій на п’ять років - до 1 січня 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розмови політиків про вибори зараз безвідповідальні по відношенню і до країни, і до власної політичної кар'єри – Яценюк

Нардеп В'ятрович про узгодження з Угорщиною закону про зміни в освіті: Його ніхто не бачив в очі в парламенті

Орбан вважає, що на заваді зустрічі Трампа з Путіним у Будапешті стоять лише 1-2 питання

Сибіга: Бажаємо народу Грузії реалізувати свої європейські прагнення попри дії нинішнього уряду

Майбутній уряд Чехії може зменшити підтримку України

Суд скасував домашній арешт керівника апарату КМДА Загуменного і відсторонення його від посади - КМДА

Ексглава "Укренерго" Кудрицький допускає, що в майбутньому може зайнятися політичною діяльністю

Климпуш-Цинцадзе: Україна не має права ігнорувати зауваження, викладені у звіті Єврокомісії

Кличко: На наступній сесії Київради планується збільшити фінансування Сил безпеки і оборони ще на 1 млрд грн.

Нардеп Слинько увійшов до фракції "Слуга народу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА