Інтерфакс-Україна
12:58 05.11.2015

Рада прийняла за основу новий Трудовий кодекс

2 хв читати
Рада прийняла за основу новий Трудовий кодекс

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект нового Трудового кодексу України.

Як передає кореспондент "Інтерфакс-Україна", таке рішення підтримали 258 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер .

Голова профільного парламентського комітету з питань соціальної політики Людмила Денісова, представляючи проект Трудового кодексу (№1658), зазначила, що вперше будуть регламентовані права та обов'язки як працівника, так і роботодавця – "є відповідний певному праву працівника обов'язок роботодавця, і навпаки".

Вона також зазначила, що деякі норми проекту кодексу потребують доопрацювання. Народний депутат також наголосила, що при його підготовці намагалися забезпечити баланс прав і обов'язків працюючої людини, роботодавця і ефективного захисту держави.

Народний депутат зазначила, що проект кодексу передбачає, що укладення трудового договору буде можливим лише у письмовій формі.

"Стосовно умов оплати праці, в документі встановлено заборона роботодавцю змінювати умови праці в односторонньому порядку, збільшено з 20 до 30% доплату за роботу в нічний час. Зросла з подвійного до потрійного і доплата за понаднормові години роботи, підвищено розмір вихідної допомоги у разі скорочення працівника залежно від стажу особи", - розповіла Л. Денісова.

Згідно з проектом також передбачено заборону без згоди працівника змінювати умови трудового договору. Тобто роботодавець не матиме права вимагати від особи виконувати іншу роботу, змінювати умови праці та визначати меншу зарплату.

Стаття 30 законопроекту передбачає, що роботодавець має право контролювати виконання працівниками трудових обов'язків, зокрема з використанням технічних засобів, якщо це зумовлено особливостями виробництва, обов'язково попередивши працівників про застосування технічних засобів.

Водночас Л. Денісова заявила, що "проект встановлює, що такий контроль встановлюється на особливих виробництвах, це переважно торгівля і виробництво дорогоцінних металів. Сам роботодавець на свій розсуд не може встановити технічні засоби для контролю – ІФ)". "Якщо він встановлює – буде за це покараний", - сказала вона.

Передбачається, що Трудовий кодекс, у разі його прийняття, вступити в силу 1 січня 2016 року.

У свою чергу народний депутат, голова комітету з опитуваннями євроінтеграції Ірина Геращенко (фракція "Блок Петра Порошенко") виступила за внесення антидискримінаційної норми до тексту законопроекту.

"Ця норма має звучати таким чином: забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства в профспілці або іншого об'єднання громадян!, - зачитала текст І. Геращенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПАРЄ визнала іноземне втручання РФ загрозою демократії

США на Радбезі ООН: закликаємо РФ пам'ятати, що такі удари, як по Кривому Рогу, і страти полонених можуть завдати шкоди мирним зусиллям

Зеленський і прем’єр Бельгії обговорили спільне виробництво й інвестиції

Фон дер Ляєн запросила Китай активізувати зусилля для встановлення миру в Україні

Трамп анонсував зустріч на найвищому рівні з Іраном щодо його ядерної програми – ЗМІ

Маск особисто просив Трампа переглянути питання введення нових мит - ЗМІ

ЄС запровадить заходи у відповідь на мита США 15 квітня і 15 травня - єврокомісар з торгівлі

Трамп не розглядає можливість відкласти введення мит на 90 днів - Білий дім

Канада вирішила через СОТ домагатися скасування американських мит на автомобілі

ЄС хоче припинення вогню в Україні, водночас продовжить її озброювати - представник Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА