20:23 24.09.2015

Порошенко затвердив нову редакцію Воєнної доктрини, згідно з якою актуальною воєнною загрозою для України є збройна агресія РФ

2 хв читати
Порошенко затвердив нову редакцію Воєнної доктрини, згідно з якою актуальною воєнною загрозою для України є збройна агресія РФ

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про нову редакцію Воєнної доктрини України".

Як повідомила прес-служба глави Української держави в четвер, у документі актуальною воєнною загрозою для України на сьогодні визначається збройна агресія Росії, що включає тимчасову окупацію Криму та агресію в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Крім того, згідно з доктриною, загрозами виступають нарощування військової потужності РФ у безпосередній близькості до державного кордону України, зокрема можливість розгортання тактичної ядерної зброї на території Криму; мілітаризація тимчасово окупованої території, присутність військового контингенту РФ у Придністровському регіоні Молдови, активізація російськими спецслужбами розвідувально-підривної діяльності в Україні з метою дестабілізації внутрішньої ситуації.

Також загрозою визначено діяльність на території України не передбачених законом збройних формувань, спрямовану на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, залякування населення, позбавлення його волі до опору, порушення функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об'єктів промисловості та інфраструктури.

Доктрина визначає військово-політичні виклики, які можуть перерости в загрозу застосування військової сили проти України, першим з яких є втручання у внутрішні справи України з боку Росії та протидія реалізації європейського вибору українського народу, формуванню систем колективної безпеки за участю України.

Визначено також сценарії, за якими можуть бути реалізовані загрози воєнній безпеці України, перший з яких - повномасштабна збройна агресія Росії проти України з рішучими воєнно-політичними цілями.

Цілі та основні завдання воєнної політики, згідно з доктриною, виходять із того, що "Україна прагне підтримувати дружні відносини з усіма державами світу на основі міжнародних договорів, укладених на принципах рівноправності, невтручання у внутрішні справи, взаємоповаги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності".

Воєнна доктрина передбачає, що ключовими завданнями створення умов для відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності України є комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки до рівня, прийнятного для членства в ЄС і НАТО; створення ефективного сектора безпеки і оборони, що забезпечує достатні спроможності національної оборони для відсічі збройній агресії.

Також визначено метою - розвиток Збройних сил України за західними стандартами та досягнення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

HIMARS дуже допомагають на Донецькому напрямку - Зеленський

Байден незабаром оголосить новий пакет військової допомоги Україні

Плану Трампа щодо закінчення війни ще немає, але існують кілька позицій і вони обговорюються - Єрмак

Китай продовжить дотримуватися своєї позиції в питанні війни в Україні та сприяти врегулюванню - Сі Цзіньпін

Трамп назвав урегулювання війни в Україні своїм пріоритетом на посаді президента

Макрон і Туск обговорять можливе розміщення миротворчих сил в Україні - Politico

Останній пленарний тиждень 2024 р. має бути присвячений питанням забезпечення ЗСУ - співголова фракції "Євросолідарність"

Фінляндія отримає від ЄС додатково 50 млн євро на посилення контролю на кордоні з РФ

Стефанішина: Очікуємо рішення про відкриття перших глав переговорів про членство України в ЄС на початку 2025 року

Єрмак: Є розуміння, що Трамп хоче припинити війну в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА