Інтерфакс-Україна
13:40 22.11.2024

Деякі західні чиновники допускають повернення Києву ядерної зброї, США планують переглядати ядерну доктрину

2 хв читати

Деякі західні чиновники припускають можливість повернення Україні ядерної зброї як гарантії безпеки від майбутніх воєн, повідомляє The New York Times із посиланням на джерела.

Видання пише, що США і Європа обговорюють гарантії безпеки для України. Київ прагне отримати запрошення до НАТО, але це малоймовірно. "Американські та європейські чиновники обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для України, таку як накопичення звичайного арсеналу, достатнього для завдання карального удару в разі порушення Росією режиму припинення вогню", - йдеться в статті NYT на сайті.

"Декілька чиновників навіть припустили, що пан Байден може повернути Україні ядерну зброю, яку було вилучено в неї після розпаду Радянського Союзу. Це було б миттєвим і величезним стримувальним фактором. Але такий крок був би складним і мав би серйозні наслідки", - зазначає видання.

Водночас із заявою про необхідність коригування стратегії ядерного стримування і модернізації арсеналу для протидії загрозам з боку інших країн виступив заступник помічника міністра оборони США з питань ядерної політики Річард Джонсон.

"Ми стикаємося з кількома ядерними конкурентами, кількома державами, які розвивають, диверсифікують і модернізують свої ядерні арсенали, а також, на жаль, надають пріоритет ролі, яку ядерна зброя відіграє у своїх стратегіях національної безпеки", - сказав Джонсон, якого цитує пресслужба Міністерства оборони США на сайті.

Чиновник додав, що США, можливо, доведеться оновити Огляд ядерної політики 2022 року, щоб уникнути послаблення своїх стримувальних можливостей. Зокрема, це може стосуватися змін у доктрині, модернізації озброєнь і готовності ядерних сил з огляду на активність Китаю і Росії та відсутність нових угод про контроль над ядерними озброєннями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Транспортне сполучення через Дністер вже частково відновлено й буде покращено за 48 годин

Мінкультури проводить громадське обговорення положень про проведення конкурсів за проєктом "1000 годин контенту"

Громадянам, які прямують до Молдови, рекомендується користуватися пропускними пунктами в Чернівецькій та Вінницькій областях – МЗС

"Магазини вже наповнюються" – мер Арциза закликав мешканців міста не панікувати

Португалія може розмістити свої сили в Україні і брати участь в миротворчих місіях, але сьогодні це ще не передбачено, - прем'єр

Мирної угоди наразі немає, її може і не бути, вона є, коли існує не лише на папері, а коли війна зупинена – Зеленський

Україна та Португалія підписали угоду про партнерство у виробництві морських дронів – Зеленський

Відео з дроном, який підняв російський прапор над Києвом, є фейком – поліція

Рятувальники деблокували жінку з-під завалів на Запоріжжі – МВС

Альтернативні транспортні маршрути через Дністер створені на Одещині – заступник керівника ОП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА