Інтерфакс-Україна
10:49 26.06.2015

Депутати хочуть зобов'язати провайдерів блокувати доступ до незаконних веб-ресурсів на підставі рішення НКРЗІ

2 хв читати
Депутати хочуть зобов'язати провайдерів блокувати доступ до незаконних веб-ресурсів на підставі рішення НКРЗІ

Народні депутати Андрій Кожем’якін, Владислав Бухарєв (фракція ВО "Батьківщина"), Руслан Лук’янчук (фракція "Народний фронт"), Віктор Король і Микола Паламарчук (обоє - фракція "Блоку Петра Порошенка") зареєстрували у Верховній Раді проект закону, що зобов'язує інтернет-провайдерів блокувати доступ до веб-ресурсів, через які здійснюється поширення інформації, що суперечить закону, на підставі рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Відповідний проект закону №2133а про посилення відповідальності за порушення у сфері інформаційної безпеки і боротьби з кіберзлочинністю депутати зареєстрували в парламенті 19 червня.

Законопроект, зокрема, припускає внесення змін до закону "Про телекомунікації", згідно з якими вводиться описана вище норма. Згідно з пропозиціями депутатів поновлюється такий доступ також на основі відповідного рішення у разі видалення незаконної інформації або на підставі судового рішення, яке відміняє у свою чергу рішення про обмеження доступу до ресурсу.

Крім того, провайдерів хочуть зобов'язати надавати на вимогу "уповноваженого органу" інформацію про своїх абонентів і спожиті ними послуги. При цьому про який саме орган йде мова, депутати не вказують.

Законопроект пропонує також розширити повноваження Служби безпеки України. Зокрема, додати до їх функцій контррозвідувальний захист інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, а також захист інформаційного простору країни загалом.

СБУ також пропонують надати право безперешкодно діставати у встановленому законом порядку доступ до інформації, яка обробляється в державних електронних інформаційних ресурсах, інформаційно-телекомунікаційних системах провайдерів, операторів та інших суб'єктів, які обробляють інформацію в електронному вигляді. Як уточнюється, йдеться про інформацію відносно користувача, про тривалість і зміст наданих йому послуг і так далі. На СБУ також хочуть покласти обов'язок захищати інформацію в державних реєстрах і базах даних, зокрема шляхом блокування доступу до відповідних ресурсів.

Депутати також пропонують доповнити закон "Про основи національної безпеки" додавши загрозу використання кіберпростору з терористичною метою і можливість втягувати Україну в збройні конфлікти або протистояння з іншими державами зокрема й через кіберпростір в перелік загроз національним інтересам і національній безпеці України.

Законопроектом пропонується також посилити адміністративну відповідальність громадян за невиконання законних вимог посадовців СБУ. Зокрема таке невиконання пропонується карати штрафом розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів прибутків. За повторне порушення пропонується накладати штраф в розмірі від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів прибутків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА