Інтерфакс-Україна
13:18 25.06.2015

Найбільша кількість скарг від бізнесу надходить до податкових органів і стосується відшкодування ПДВ - бізнес-омбудсмен

2 хв читати
Найбільша кількість скарг від бізнесу надходить до податкових органів і стосується відшкодування ПДВ - бізнес-омбудсмен

Офіс бізнес-омбудсмена розглядає близько 150 скарг від бізнесу на дії державних органів, повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

"Рада бізнес-омбудсмена працює в повну силу, і ми отримали значну кількість скарг від бізнесу з різних питань. Нині ми обробляємо близько 150 скарг", - сказав він на зустрічі прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з представниками Європейської бізнес-асоціації і Американської торгової плати.

За його словами, найбільша кількість скарг надходить до податкових органів і стосується відшкодування ПДВ, реєстрації платників ПДВ, а також неправомірних перевірок.

А.Шемета сказав, що надходять скарги на дії і правоохоронних органів, зокрема, на перевищення повноважень у попередніх розслідуваннях, у безпідставному порушенні кримінальних справ по факту.

"У нас складається враження, що це національний спорт в Україні - порушення кримінальних справ по факту", - відмітив він.

За словами А.Шемети, також надходять скарги на спорні рішення місцевих органів влади, проблеми, пов'язані з виходом бізнесу із зони АТО і поверненням майна з окупованих територій.

Він зазначив, що є і позитивні результати роботи офісу бізнес-омбудсмена: деякі компанії отримали заборгованість із повернення ПДВ, було припинено досудове розслідування проти однієї з компаній, також скасовано розпорядження "Укрзалізниці" щодо повернення вагонів з Криму.

Водночас А.Шемета зазначив, що є ще системні проблеми, на які треба звернути увагу, - це проблеми, пов'язані з підключенням бізнесу до енергопостачання і газопостачання.

Окремо А.Шемета зупинився на проблемах, пов'язаних з відшкодуванням ПДВ: "ПДВ, який надходить до казни і підлягає відшкодуванню, - це не гроші казни, це гроші бізнесу".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА