15:47 12.06.2015

Політологи бачать головні успіхи президента в зовнішній політиці й недопущенні розколу у владі

3 хв читати
Політологи бачать головні успіхи президента в зовнішній політиці й недопущенні розколу у владі

Українські політологи вважають головними досягненнями Петра Порошенка за перший рік президентства активну зовнішню політику і недопущення розколу у владі.

"Гіперактивна дипломатія Порошенка є одним з його значних досягнень за цей рік, і це дає результати. Потрібно бути реалістами, що це не призведе до капітуляції Росії, і якщо ми не будемо готові внутрішньо - не дасть нам швидкої європейської інтеграції, але формування єдиного фронту із стримування Росії та підтримки України - це один з результатів такої гіперактивної дипломатії", - сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Він зазначив, що в умовах парламентсько-президентської системи сталося неформальне і неофіційне посилення інституту президента, але без узурпації влади.

Політолог вказав на важливість експерименту з призначенням на державні посади іноземців і спробу реалізувати запит на технократів, а також на роль у цьому процесі Адміністрації президента. При цьому він вважає, що з іноземцями у владі треба "не переборщити", і необхідно готувати своїх реформаторів. "Але це принесло пожвавлення в кадрову політику, в роботу системи державного управління. Це спроба подолати болото нашої традиційної української бюрократії", - сказав він.

В. Фесенко наголосив, що ключовим завданням для президента і його адміністрації наступного року є прискорення реформ. "Порошенка критикують за те, що немає проривів. Люди хочуть більшого, значущих результатів. Але те, що немає провалів, це заслуга і головний результат Адміністрації президента", - зазначив він.

Директор Школи політичної аналітики Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олексій Гарань звернув увагу, що, згідно з останніми соціологічними опитуваннями, президент залишається найбільш рейтинговою фігурою, хоча і простежується зниження рівня рейтингу. "Але, враховуючи, що під час першого року рейтинги завжди падають, то ми можемо говорити, що президент, незважаючи на обмеження повноважень, є ключовою фігурою в країні", - сказав він.

Політолог зазначив, що було підписано угоду про асоціацію між Україною і ЄС, яку вже ратифікували Європарламент і більшість європейських країн, і зона вільної торгівлі з ЄС, незважаючи на тиск з боку Росії, повністю запрацює з 1 січня 2016 року. "Загалом, сфера зовнішньої політика була однією з найбільш успішних і для президента, і для країни, незважаючи на всі проблеми", - зазначив він.

При цьому О.Гарань вказав, що потрібне реальне покарання винних за вбивства на Майдані, корупціонерів, винних за проблеми з постачанням армії.

Керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов наголосив, що за рік вдалося уникнути конфлікту всередині влади, хоча після виборів до Верховної Ради експерти називали однією з найбільш гострих загроз можливе повторення ситуації 2005 року.

На його думку, успішне вирішення цього завдання є заслугою і глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна, який зумів виступити модератором відносин усередині влади і уникнути конфліктів.

"Як і раніше, практично в усіх регіонах президент є політиком номер один. Незважаючи на плачевний стан справ в економіці та соціальній сфері, рейтингові показники президента доволі пристойні", - зазначив експерт.

Водночас А.Золотарьов прогнозує, що осінь буде вкрай складним періодом для країни і президента. "Очевидно, потрібні такі кроки, які дали би змогу президентові зберегти політичну перспективу. Інакше другий рік може виявитися куди складнішим і проблемнішим для президента, ніж перший, яким би він важким зараз не здавався ", - підсумував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА