У Празі святкують 70-річчя Празького повстання й закінчення війни
У чеській столиці у вівторок тривають урочисті заходи, присвячені 70-й річниці Празького повстання й закінчення Другої світової війни.
Вони розпочнуться з відкриття меморіальної дошки на будівлі Чеського радіо на згадку про 81 невідомого захисника, що загинули на цьому місці 70 років тому. Опівдні президент Мілош Земан зустрінеться в Празькому граді з ветеранами, а ближче до вечора кардинал Домінік Дука відслужить у соборі святого Віта месу за полеглими.
Повстання було організовано підпільною комендатурою Праги "Бартош" і підтримане першою піхотною дивізією ВПС Комітету звільнення народів Росії (КЗНР) під командуванням генерал-майора Сергія Буняченка. Бойові дії почалися 5 травня 1945 року і тривали до 18:00 8 травня, але перестрілки з окремими групами есесівців тривали до 9 травня.
Перші сутички сталися 5 травня на Вацлавській площі. До кінця 5 травня дивізія КЗНР, розгорнувшись у бойові загони, увійшла до околиць міста. Чини дивізії отримали спеціальні біло-синьо-червоні пов'язки, щоб повстанці уникли плутанини між солдатами німецького гарнізону і солдатами дивізії КЗНР.
8 травня дивізія залишила Прагу до капітуляції німецького гарнізону. О 16:00 капітулював німецький гарнізон міста. Вранці 9 травня до міста увійшли радянські війська під командуванням генерал-майора танкових військ Івана Зіберова.
Під час Празького повстання, за новими даними, опублікованими Військово-історичним товариством, загинуло не менше 2898 осіб. Імена багатьох солдатів досі невідомі.