Інтерфакс-Україна
13:22 27.03.2015

Сенат США закликає президента якомога швидше розпочати поставки летальної і нелетальної зброї Україні

2 хв читати
Сенат США закликає президента якомога швидше розпочати поставки летальної і нелетальної зброї Україні

Сенат США услід за нижньою палатою конгресу закликав президента Барака Обаму прискорити вирішення питання про постачання летальної зброї Україні.

У резолюції, яку одноголосно підтримала верхня палата Конгресу, зазначається, що 24 січня Маріуполь" зазнав ракетному обстрілу з території, що контролюється сепаратистами". У результаті атаки 30 мирних жителів загинули, 102 особи дістали поранення.

"Сенат засуджує атаку на Маріуполь бунтівниками, яких підтримує Росія", - йдеться в резолюції, ухваленій республіканським сенатором Роном Джонсоном,. що має рекомендаційний характер.

Документ закликає президента "приділити пріоритетну увагу і прискорити поставку летальної і нелетальної військової допомоги Україні, що відповідає національним інтересам і політиці Сполучених Штатів і було санкціоновано Актом на підтримку свободи в Україні від 2014 року".

Резолюція закликає Росію негайно припинити підтримку заколотників у Східній Україні, дозволити Україні відновити контроль над її міжнародно-визнаними кордонами і покласти край своїй військовій присутності на сході України".

У ній також міститься заклик до європейських країн посилити економічний тиск на Москву, щоб змусити її переглянути політику щодо України, повідомила в п'ятницю радіостанція "Голос Америки".

У резолюції особливо наголошується, що ніщо в ній не повинно тлумачитися як санкція на використання американської армії або оголошення війни.

Минулого понеділка палата представників конгресу переважною більшістю голосів ухвалила власну резолюцію, що закликає президента США поставити летальна зброю Україні.

Білий дім вже протягом кількох тижнів каже, що розглядає можливість поставок летальної військової допомоги Україні, але остаточне рішення наразі ще не ухвалено. У держдепартаменті США повідомляють, що представники адміністрації Обами обговорюють можливість надання летальної допомоги Україні, але хочуть побачити, чи дотримуватимуться Мінських угод із врегулювання українського конфлікту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА