18:01 12.04.2013

Питання надання Україні статусу спостерігача в МС обговорюватимуть наприкінці травня - Азаров

2 хв читати
Питання надання Україні статусу спостерігача в МС обговорюватимуть наприкінці травня - Азаров

Наприкінці травня на зустрічі президентів країн Митного союзу і президента України Віктора Януковича обговорюватися питання надання Україні статусу спостерігача при МС, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Ми плануємо отримати статус спостерігача при Митному союзі, створити постійне представництво України при комісії Митного союзу і активно брати участь в обговоренні всіх рішень, які готує керівництво цієї комісії", - написав він на своїй сторінці у Facebook, спілкуючись з користувачами в п'ятницю.

"Ці ж питання обговорюватимуть наприкінці травня на зустрічі президентів країн Митного союзу і нашого президента", - зазначив М.Азаров.

Прем'єр нагадав, що уряд України також створив спеціальну групу, яка займається вивченням договірно-правової бази Митного союзу і вивчає, до якої конкретної угоди Україна могла б приєднатися і на яких умовах.

Як повідомлялося, 5 квітня В.Янукович заявив, що Україна розраховує отримати статус спостерігача в Митному союзі, потім розпочати розгляд низки документів щодо участі в роботі об'єднання.

"Україна як спостерігач може розпочати процес розгляду положень МС, а їх ухвалено понад 200. Усі ці положення вимагають проходження внутрішньодержавних процедур і часу. Україна, отримавши статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів, і ми почнемо їх розглядати", - сказав В. Янукович на зустрічі з прем'єром Казахстану Серіком Ахметовим.

За його словами, Україна продовжує обстоювати свої позиції, згідно з якими вона могла б співпрацювати з МС як спостерігач.

"Особливе занепокоєння у нас викликає процес врегулювання відносин із Митним союзом. Наші останні пропозиції, які я озвучив на зустрічі з президентом Росії в Москві, про те, щоб ми знайшли формат наших відносин Ми його бачимо на цьому етапі як формат спостерігача", - сказав В.Янукович.

Президент відзначив позицію України - "шукати взаємоприйнятні рішення, які б розширювали наші можливості та створювали можливості для вільного просування наших товарів і послуг".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо: ми маємо дізнатися вимоги росіян, щоб дійсно зрозуміти чи хочуть вони миру

Варшава не відправлятиме свої війська в Україну, але готова надати логістичну підтримку - Туск

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА