13:51 22.02.2013

Очікування від майбутнього саміту Україна-ЄС не високі, але він важливий для подальших відносин Києва і Брюсселя - європейські експерти

3 хв читати

Європейські експерти говорять про невисокі очікування від майбутнього саміту Україна-ЄС, проте наголошують на його надзвичайній важливості з точки зору майбутнього розвитку двосторонніх відносин Києва та Брюсселя, особливо в частині підписання Угоди про асоціацію.

Таку позицію висловили опитані агентством "Інтерфакс-Україна" експерти в Брюсселі.

Так, провідний експерт Європейського політичного центру Аманда Пол висловила впевненість, що цей саміт важливий для двох сторін. "Саміт надає можливість обговорити всі питання, які викликають занепокоєння, тет-а-тет, з надією на зміни. Від ЄС можна очікувати, що він ще раз акцентує на своїх вимогах на адресу українського керівництва для того, щоб можна було просуватися вперед для підписання та ратифікації Угоди про асоціацію. України, майже напевно, висловить деяку заклопотаність з приводу низки питань, зокрема пов'язаних із солідарністю в енергетичній сфері, де Київ вважає, що ЄС не виконав свої зобов'язання. Сподіваюся, вони можуть погодитися на деякі конкретні кроки для вирішення всіх цих питань, разом, у дружній атмосфері, і за цим далі будуть динамічні конкретні кроки", - висловила припущення вона.

А.Пол також зазначила, що саміт є "першим наріжним кроком на шляху до Вільнюса". "Наступним наріжним каменем буде травень, коли ЄС оцінить прогрес, щоб виконати критерії. Далі буде моніторинг", - пояснила вона свою думку.

Експерт вважає, що після того, як Литва перебере на себе головування в ЄС у липні, Вільнюс також просуватиме українське питання, тому що "вони хочуть, щоб листопадовий саміт Східного партнерства став незабутньою позитивною подією". "Здатність підписати Угоду про асоціацію з Україною буде успіхом для обох партнерів", - наголосила А.Пол.

Експерт Брюссельського офісу американського Центру Карнегі Ольга Шумило-Тапіола, у свою чергу, висловила думку, що цей саміт, передусім, важливий для України, не "так для президента Януковича та його адміністрації, як для українського суспільства". "Погоджуючись на його проведення, Євросоюз посилає сигнал українським громадянам і тим, що працює на зближення України з ЄС, що про країну не забули, і що, незважаючи на складну ситуацію в країні, можливість зближення є. Водночас для ЄС цей саміт усе ж є більш формальним, він є можливістю ще раз спробувати достукатися до українського керівництва", - вважає вона.

У зв'язку з цим О.Шумило-Тапіола висловила припущення, що очікування європейської сторони від самого саміту "невеликі, але є очікування і поза самітом". "У Брюсселі ще раз озвучили умови, які повинна виконати українська сторона для підписання Угоди про асоціацію, і європейці очікуватимуть їх виконання після саміту, незважаючи на досить безнадійну ситуацію. Українська сторона, однозначно, очікує якихось проривів від саміту, наприклад, що ЄС відмовиться від умов для України та погодиться підписати договір Але практика показує, що прориви у відносинах з ЄС не трапляються на самітах. Ці прориви зазвичай добре підготовлені до самого заходу, і на саміті тільки фіксуються домовленості", - вважає вона.

Експерт також висловила думку, що ключ до відносин України та ЄС варто шукати в Києві. "Можна скільки завгодно повторювати, що ЄС несправедливий, висуваючи умови, або що в Україні все добре, але факт залишається фактом. Без виконання умов не буде підписання договору. На їх виконання у Києва є час до кінця квітня, щоб у ЄС був час технічно підготувати договір до підписання на саміті Східного партнерства у Вільнюсі ", - наголосила О.Шумило-Тапіола.

Провідний аналітик Центру європейських політичних досліджень Майкл Емерсон також вважає, що майбутній саміт "однозначно важливий як можливість подивитися, чи можуть партнери наблизитися один до одного щодо політичних умов, які ЄС висунув для підписання Угоди про асоціацію". "Я б сказав, що очікування позитивного політичного сигналу від української сторони не високі. Тому, можливо, ми будемо приємно здивовані", - висловив він сподівання на краще.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА