13:05 28.02.2024

Єдиний орган держконтролю у фармсфері може бути створено до завершення дії воєнного стану - Ляшко

2 хв читати

Новий єдиний орган держконтролю (ЄОД) у фармацевтичній сфері, передбачений євроінтеграційним законом про лікарські засоби, може бути створений раніше до завершення дії воєнного стану, що наразі передбачено цим законом, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Єдиний орган передбачений новим законом про лікарські засоби. Цей закон набуває чинності через певний період після завершення воєнного стану. Ми говоримо, що зараз є деякі дискусії, можливо, ця норма може бути змінена на більш ранню", - сказав він під час дискусії "Як змінився доступ українців до ліків під час війни" в середу.

Ляшко зазначив, що наразі МОЗ за підтримки ЄК доопрацьовує структуру і функціонал ЄОД за аналогією з відповідними агентствами ЄС.

"Коли ми розробимо всю нормативку, ми будемо готові працювати із парламентським комітетом здоров'я нації, меддопомоги і медстрахування, щоб внести зміни до закону", - сказав він.

Як повідомлялося, новий закон "Про лікарські засоби" від 28 липня 2022 року передбачає утворення нового єдиного органу державного контролю як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері створення, допуску на ринок, контролю якості, безпеки та ефективності лікарських засобів.

Зі свого боку представники фармринку, зокрема члени комітету з охорони здоров'я Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), висловили думку, що новий єдиний орган державного контролю у фармацевтичній сфері необхідно створювати з нуля, а не шляхом реформування наявних. Водночас у ЄБА наголошують на необхідності збереження професійного та експертного потенціалу при створенні нового єдиного держоргану, "вагома частина якого належить до сфери реєстрації ліків та експертизи матеріалів клінічних випробувань".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

Попит на неврологічні препарати з початку року суттєво зростає - експерт

Фармроздріб у 2024 р. підхопив минулорічний тренд зростання частки дієтичних добавок і ВТМ аптечних мереж - експерт

Актуальні тенденції попиту на фармринку відображають зміни потреб населення через війну - думка

Genmab купує розробника протиракових препаратів ProfoundBio за $1,8 млрд

Петиція до Кабміну із закликом відтермінувати внесення змін до положення про інтернатуру набрала 25 тис. голосів

Ситуація з туберкульозом залишається складною по всій країні, найбільший рівень захворюваності в п'яти областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА