11:41 07.08.2023

МОЗ України підготувало зміни до нормативної бази для врегулювання процесу переливання крові бойовими медиками

2 хв читати
МОЗ України підготувало зміни до нормативної бази для врегулювання процесу переливання крові бойовими медиками

Міністерство охорони здоров'я України підготувало зміни до постанови уряду щодо задоволення потреб сил безпеки та оборони в донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного часу, які дадуть можливість врегулювати процес переливання крові бойовими медиками на догоспітальному етапі.

"Коли ми говоримо про бойового медика, то зараз МОЗ підготувало проєкт постанови Кабміну, який вносить зміни до нещодавно ухваленої постанови. Цього тижня проєкт виходить на узгодження і незабаром буде ухвалений і повністю врегулює переливання крові бойовими медиками", - повідомив директор департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій Міністерства охорони здоров'я Василь Стрілка в ефірі телемарафону в понеділок.

Стрілка зазначив, що однією з причин ініційованих змін стало, зокрема, врегулювання можливості планування замовлення крові бойовими медиками, які евакуюють поранених.

Він також наголосив, що йдеться про кров першої групи з негативним резусом, яку "на догоспітальному етапі можна лити будь-кому, це не потребує проведення якихось додаткових досліджень".

"Ідеться про використання першої групи крові, резус негативний, під час транспортування пораненого з поля бою до стабілізаційного пункту або до госпіталю", - сказав він.

Водночас Стрілка наголосив на потребі в крові всіх груп. "Потреби (у крові – ІФ-У) завжди є, але після повномасштабного вторгнення потреба різко зросла. Якщо ви ще не стали донором, станьте, будь ласка. Ваша кров може воювати і врятує комусь життя. Незалежно від того, де ви зараз живете, буквально за кілька днів після донації ваша кров буде транспортована на передову і рятуватиме наших захисників", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медвузи Києва, Львова та Харкова у вересні розпочнуть навчання на магістратурі з протезування та ортезування

Єврокомісія надала недостатній доступ до інформації про закупівлю вакцин від COVID-19 - суд ЄС

Інститут ім. Філатова отримав грант на розробку ранньої діагностики стрес-асоційованих психологічних змін

Низка запущених для поліпшення доступу до лікування механізмів не спрацювала, ПДВ при держзакупівлях ліків скорочує обсяг закупівель - думка

Кличко оглянув щойно оновлений Київський міський центр нефрології та діалізу, де зараз лікують дітей з "Охматдиту

Унаслідок ракетної атаки на "Охматдит" постраждали 300 осіб - гендиректор клініки

Повністю "Охматдит" зможе відновити роботу через пів року - гендиректор клініки

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА