Інтерфакс-Україна
14:34 22.05.2021

Китайські експерти вважають, що пташиний грип H5N8 може викликати пандемію

2 хв читати
Китайські експерти вважають, що пташиний грип H5N8 може викликати пандемію

Учені з Китаю Вейфен Ши і Джордж Гао, пов'язані з кількома науковими установами КНР, припускають, що склад та історія штаму вірусу пташиного грипу H5N8 є загрозою можливості ще однієї пандемії, йдеться в публікації на медичному порталі Medical Xpress.

Зазначається, що новий штам вірусу грипу вперше виявили у качки в Китаї ще в 2010 році. До 2014 року спалахи були помічені в Японії та Південній Кореї як у домашніх, так і диких птахів, до 2016 року його було виявлено у птахів в Індії, Росії, Монголії, США та деяких частинах Європи.

"До 2020 року спалахи захворювання спостерігалися в 46 країнах. Ши і Гао відзначають, що ця історія свідчить про те, що вірус здатний поширюватися дуже швидко. Ще більш тривожним було повідомлення про перехресні інфекції у семи російських сільськогосподарських робітників у грудні минулого року", - йдеться в публікації.

За даними китайських вчених, у інфікованих робітників не було симптомів і ознак того, що вірус передавався від однієї людини до іншої.

"Але вони (вчені - ІФ) говорять, що після того, як схрещування було зроблено, вірусу зазвичай не потрібно багато часу, щоб адаптуватися до інших жертв", - йдеться в повідомленні.

Дослідники також відзначають високу патогенність H5N8, однак пильний нагляд за фермами, ринками і дикими птахами поряд із здійсненням стандартних заходів інфекційного контролю може уповільнити поширення вірусу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центр психосоціальної підтримки УЧХ відкрився у Чернівцях

Всеукраїнські студентські змагання з МГП відбулися у Києві

Мережа "Сінево" розширила покриття лабораторної діагностики за ПМГ ще на 5 регіональних центрів

Держбюджет-2026 передбачає 258,6 млрд грн на сферу охорони здоров'я

Хірурги з США і України в межах четвертої місії Vision for Ukraine запланували 30 реконструктивних операцій для українців з травмами обличчя

Понад 59% зареєстрованих у 2025р. ветеринарних препаратів в Україні - вітчизняного виробництва

Україна формує новий ринок пластичної хірургії та медтуризму – експерт

НСЗУ планує запровадити верифікацію за системою "Аркан" лікарів, які перебувають за кордоном

Під час контрактування на 2026р загальні медзаклади зможуть укладати з НСЗУ трирічні контракти – голова НСЗУ

Медичний дім Odrex працює в звичайному режимі – заява компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА