Інтерфакс-Україна
11:07 22.03.2019

Первинна медична допомога у квітні повністю перейде на фінансування "гроші йдуть за пацієнтом"

1 хв читати
Первинна медична допомога у квітні повністю перейде на фінансування "гроші йдуть за пацієнтом"

Період переходу медзакладів первинки на нову модель фінансування "гроші йдуть за пацієнтом" завершиться 3 квітня 2019 року, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з повідомленням, відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України оприлюднено на сайті МОЗ для громадського обговорення.

Із квітня оплата медзакладам первинки здійснюватиметься за єдиним тарифом - 370 грн на людину в 2019 році із застосуванням вікових коефіцієнтів.

Така модель фінансування дає змогу поліпшувати сервіс, орієнтуватися насамперед на потреби і комфорт пацієнта: попередній запис, оновлене обладнання, увага медперсоналу.

Як повідомлялося, із липня 2018 року медзаклади отримували за договорами з НСЗУ одночасно оплати за пацієнтів, які підписали декларації з лікарями медзакладу ("зелений список"), і за пацієнтів, що проживають на території обслуговування закладу, які ще не підписали декларацію з лікарем ("червоний список"). Тариф за пацієнтів, які не уклали декларації, в 2018 році становив 240 грн на людину, незалежно від віку, а з січня 2019 року - 120 грн.

За рік із початку національної кампанії "Лікар для кожної сім'ї" дві третини жителів України - 26 млн осіб- обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін поклав виконання обов’язків голови Держлікслужби на заступника голови Короленка

НСЗУ очікує затвердження продовження експериментального проєкту зубопротезування для військових

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за рік здійснили понад 9000 виїздів

УЧХ провів перший Всеукраїнський форум зі зміцнення здоров’я

Кличко показав, як за рік оновилася медицина в Києві

НСЗУ зафіксувала перехід від поодиноких до системних порушень під час надання хірургічної та стаціонарної меддопомоги – моніторинг

Клініка Lita Plus планує впровадити нові методики мамопластики

В Києві за ініціативи Кличка з 1 січня запрацює персональний медичний супровід ветеранів - КМДА

НСЗУ розпочала прийом заявок для контрактування на 2026 рік ще за трьома за пакетами

Свириденко: 94 тис. військових і ветеранів скористалися послугою безоплатного лікування та протезування зубів у 2025р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА