Мінрегіон затвердило проекти перших 310 нових амбулаторій для сільської місцевості
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства затвердило проекти перших 310 нових амбулаторій, які побудують у селах 15 областей України за рахунок держсубвенцій у рамках президентської ініціативи щодо поліпшення якості медичного обслуговування.
Відповідний наказ оприлюднено на сайті відомства.
Перші нові амбулаторії побудують у Волинській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях.
У переліку затверджених проектів - амбулаторії моно-практики для одного-двох лікарів, зокрема, 102 амбулаторії без житла для лікарів та 104 - із ним. Установ первинної медичної допомоги групової практики, розрахованих на три-чотири лікаря - 94, на п'ять-сім лікарів - 10 амбулаторій.
Як уточнили в прес-службі Мінрегіону, в рамках програми поліпшення якості надання медичної допомоги в сільській місцевості планується будівництво 505 сучасних амбулаторій.
"Для будівництва ми розробили й затвердили нові технічні вимоги до проектів амбулаторій із класом енергоефективності, а також перелік необхідного медичного обладнання (зокрема й телемедичного) для закладів первинки. Передбачили впровадження в амбулаторіях телемедицини", - наводить прес-служба слова міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка.
Наразі міністерство працює над критеріями закупівлі транспорту для "первинки".
Як повідомлялося, в листопаді 2017 року Верховна Рада в другому читанні та загалом проголосувала за президентський законопроект (№7117) про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості, що передбачає розвиток телемедицини, будівництво загалом близько 4 тис. сучасних амбулаторій.
Загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я в сільській місцевості в 2018 році, становить 5 млрд грн (4 млрд грн із держбюджету 2017 року, 1 млрд грн – із бюджету 2018 року).
Раніше спільним наказом МОЗ та Мінрегіону було затверджено порядок формування здатних мереж надання первинної медичної допомоги (ПМД).