17:13 13.09.2024

Економіку організації процесу вакцинації має бути враховано під час її проведення в аптеках - думка

2 хв читати
Економіку організації процесу вакцинації має бути враховано під час її проведення в аптеках - думка

Під час організації вакцинації в аптеках потрібно враховувати економіку організації процесу вакцинації та попит на таку медпослугу, вважають експерти Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), коментуючи готовність аптечних закладів до проведення вакцинації.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в АПАУ, згідно з чинною нормативною базою, проведення вакцинації в аптеках потребує спеціальної підготовки фармацевтів, зокрема, щодо техніки вакцинації та проведення і навичок домедичної допомоги за невідкладних станів пацієнтів.

В асоціації зазначили, що провайдерів безперервного професійного розвитку (БПР) визначено відповідальними за забезпечення відповідного навчання, до програми якого включено, зокрема, правила та навички надання меддопомоги за несприятливих подій після вакцинації, а також проведення симуляційного тренінгу з набуття відповідних навичок.

"У перспективі таке професійне навчання фармацевта буде фундаментом для готовності аптечного закладу до вакцинації", - вважають в АПАУ.

В асоціації нагадали, що для проведення вакцинації аптечний заклад повинен мати ліцензію на медпрактику та забезпечення окремого, оснащеного відповідним обладнанням, медичного кабінету.

Крім того, для проведення вакцинації аптека має дотримуватися правил поводження з медичними відходами.

"Учасники АПАУ проводять відповідні моніторингові заходи для визначення кількості аптечних закладів, які проводитимуть вакцинацію", - зазначили в асоціації.

Там також нагадали, що учасники асоціації мали досвід проведення вакцинації під час пандемії COVID-19, а також профілактичних вакцинацій від грипу. Зокрема, 2021 року мережа "АНЦ" у співпраці з фармкомпанією Sanofi за підтримки Академії сімейної медицини України ініціювала пілотний проєкт "Вакцинація проти грипу в аптеках". При цьому, з досвіду учасників пілоту, проєкт вимагав значних ресурсів і не міг бути впроваджений у всіх аптеках "через складність реалізації".

Водночас мережа "Аптека «Доброго дня»" під час пандемії COVID-19 планувала проведення вакцинацій, проте пункти вакцинації у великих торговельних центрах мали великий попит і закрили критичні потреби споживачів.

"Відповідні законодавчі зміни розширюють сектор фармацевтичних послуг. Водночас варто звернути увагу на економічний компонент вакцинації в аптеках з огляду на сезонний попит, витрати на щорічне навчання фармацевта, обладнання приміщення (зазвичай орендованого) та прямі витрати на купівлю вакцин, що мають короткий термін придатності з огляду на необхідність їхньої утилізації у разі виникнення залишків", - наголосили в АПАУ.

Як повідомлялося, на початку 2024 року Кабінет Міністрів дозволив проводити профілактичну вакцинацію в аптеках.

У липні МОЗ внесло зміни до положення про організацію та проведення профілактичної вакцинації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармкомпанія "Дарниця" у 2024р зареєструвала за кордоном 10 препаратів, вийшла на ринки 6 нових країн

Фармкомпанія "Дарниця" до 2029 року планує випустити 43 власних і 19 ліцензійних брендів

У Медсилах ЗСУ після затримання головного психіатра ЗСУ заявили про нетерпимість до фактів, що містять корупційні злочини

Фармкомпанія Farmak у 2024 р. випустила на ринок 22 нових продукти

За час війни в Україні повністю або частково відновлено понад 950 медичних об'єктів

У Києві на 17% зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ за тиждень, але він у 3,2 раза нижчий за епідпоріг - міськадміністрація

Рада ухвалила закон про вдосконалення системи трансплантації

МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ працюватимуть у 13 областях

Метапневмовірус в Україні з початку епідсезону виявлено у 14 осіб, тенденції до розвитку спалаху не спостерігається - ЦГЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА