11:45 22.11.2023

Заступник керівника ОП Шурма закликав канадський бізнес інвестувати в Україну

2 хв читати
Заступник керівника ОП Шурма закликав канадський бізнес інвестувати в Україну

Заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма, виступаючи на конференції Rebuild Ukraine в Торонто (Канада), розповів про умови відновлення української економіки.

"Ми вважаємо, що економіка України має відновлюватися насамперед за рахунок приватного бізнесу. Утім, через військові ризики будь-які проєкти будуть складними для реалізації приватними інвесторами. Саме тому вони мають будуватися на умовах державно-приватного партнерства", - пояснив Шурма, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі Офісу президента.

За його словами, на сьогодні є позитивний приклад Німеччини та Франції, які забезпечили державне страхування для всіх своїх корпорацій, що інвестували в Україну.

"Ми віримо в те, що такий тип партнерства дозволить нам досягти двох ключових цілей. З одного боку, ви зможете отримати прибуток від інвестицій, оскільки в Україні багато природних переваг. З другого боку, ваші уряди пом'якшать ризики, які виникають через війну", - сказав він.

За словами Шурми, в України зараз для канадських інвесторів є дві можливості заробити. Перша пов'язана з відновленням країни та економіки. Друга - з тим, що Україна має природні переваги.

Як приклад Шурма навів досвід компанії Westinghouse, яка постачає ядерне паливо на українські АЕС. "Ми переводимо один реактор за іншим на паливо компанії Westinghouse. І налаштовані на те, щоб усі 100% палива закуповувалися тільки в нього", - сказав він.

Ще один можливий напрям для інвестицій, за його словами, - український аграрний сектор - величезний споживач добрив, засобів для захисту врожаю, насіння й сільськогосподарської техніки, а отже, і ринок збуту для канадських виробників.

"Ми будемо зацікавлені не тільки в постачанні цих продуктів, а й у локалізації їх виробництва в Україні", - вважає Шурма.

За його словами, будь-який продукт сільського господарства, вироблений в Україні, матиме переваги на міжнародному ринку. "Курятина, вироблена в Україні, є однією з найдешевших у світі. За рахунок природних ресурсів нашої країни", - наголосив він.

В Україні, зазначив він, також є значні запаси природного газу. Країна має величезний потенціал з виробництва сонячної, вітрової енергії та водню. Тут найбільші в Європі запаси літію та урану.

"Ми готові працювати спільно з канадськими інвесторами з розробки цих ресурсів. Для цього можуть бути використані такі інструменти, як експортні кредитні агентства, гарантії Канадського уряду", - зазначає Шурма. На його думку, справжні інвестиції можуть прийти тільки в те, що буде комерційно успішним. "Український народ дуже цінує допомогу Канади. Тому ми дуже чекаємо, що ви інвестуватимете в нашу країну", - сказав заступник глави Офісу президента України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА