18:33 18.08.2023

Від російської агресії постраждала третина українських лісів - Єрмак

2 хв читати
Від російської агресії постраждала третина українських лісів - Єрмак

Третина українських лісів постраждала від російської агресії, сказав на засіданні робочої групи з Формули миру "Екологічна безпека" глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Засідання групи відбулося на території ботанічного саду Національного університету біоресурсів і природокористування України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Близько 3 мільйонів гектарів перекопані або спалені. Це близько трьох четвертих території Швейцарії. Від тисяч пожеж і мільйонів вибухів у повітря потрапляють десятки тисяч тонн отруйних речовин. Вуглекислого газу в атмосферу викинуто близько 33 млн тонн", - сказав Єрмак.

За його словами, вже зафіксовано майже 2,5 тис. випадків заподіяння шкоди довкіллю, і Офіс генерального прокурора здійснює розслідування за майже 200 фактами екологічних воєнних злочинів. "Умисел, який стоїть за цими злочинами, а також їх масштаб указують на систематичну політику знищення. Шкоди, часто непоправної, завдано ґрунтам, повітрю, лісам, водним ресурсам. Подекуди зруйновано цілі екосистеми. Близько 250 тисяч квадратних кілометрів території України забруднено мінами й снарядами. Це зіставно з територією Великої Британії", - сказав він.

Керівник Офісу президента наголосив, що природа може безжально покарати все людство за нездатність зупинити агресора, який нехтує її законами. "У всіх нас є дещо спільне. Це наша планета. Вона єднає нас попри будь-які світоглядні розбіжності, колір шкіри чи політичний устрій. Тож злочини проти природи, які сьогодні скоює Росія в Україні, – це злочини проти всієї планети. Проти всіх держав і народів. І від екоциду страждають не лише мільйони живих істот в Україні, а й мільйони людей в усьому світі", - додав Єрмак.

Глава Офісу президента наголосив на особливій важливості створення дієвого механізму для подолання екологічних наслідків російського вторгнення. За словами Єрмака, у цьому питанні слід працювати за трьома ключовими напрямами: оцінка шкоди довкіллю, зокрема довгострокових наслідків; відшкодування шкоди та притягнення до відповідальності за шкоду довкіллю; екологічне відновлення та перехід до "зеленої" економіки.

"Ці підходи мають на меті не лише пом’якшити поточну екологічну кризу, а й закласти основу для сталого та екологічно свідомого майбутнього", - переконаний він.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Реалізація Нацплану розвитку ВДЕ передбачає $20 млрд інвестицій - Міненерго

Квота на "зелені" аукціони у 2024 році встановлена для ВЕС у 88 МВт, для СЕС та інших видів – по 11 МВт

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА