09:24 08.04.2022

Велика Британія має намір розвивати атомну та вітрову енергетику

2 хв читати
Велика Британія має намір розвивати атомну та вітрову енергетику

Велика Британія має намір розвивати атомну та вітрову енергетику, повідомляє агентство Bloomberg.

Стратегія енергетичної безпеки прем'єр-міністра Бориса Джонсона, представлена в четвер, націлена на збільшення встановлених потужностей АЕС утричі до 2050 року та прискорює плани з установки нових морських вітряних електростанцій (ВЕС) у цьому десятилітті. Документ також містить більш амбітні цілі щодо водню, сонячної енергетики та заходи щодо стимулювання нафтогазових проектів у Північному морі.

"Це знизить нашу залежність від джерел енергії, які зазнають волатильності світових цін, які ми не можемо контролювати, тому ми зможемо забезпечити велику енергетичну самодостатність", - сказав Джонсон. Це дасть змогу знизити рахунки споживачів за електрику, зазначив він.

Проте документ одразу розкритикували кліматичні групи й опозиційні політики за те, що він не може знизити ціни на енергоносії, а також за недостатні заходи для стимулювання ВЕС на землі, сонячної енергії та підвищення енергоефективності.

Стратегія Джонсона "не скоротить рахунків, не забезпечить енергетичну незалежність і не вирішить кліматичну кризу", заявив головний представник опозиційної Лейбористської партії з питань зміни клімату Ед Мілібенд.

Дослідницька група щодо зміни клімату E3G заявила, що надто багато уваги приділяється довгостроковим програмам з атомної енергетики, видобутку нафти та газу на шельфі й водню.

"У центрі уваги мали бути швидкі заходи щодо підвищення енергетичної безпеки країни, - сказала старша радниця E3G Джульєт Філліпс. - Натомість робиться акцент на технологіях, які буде реалізовано лише в далекому майбутньому, уряд не зміг уловити момент і не зміг уловити настрій нації".

У рамках оголошеної стратегії планується, зокрема, довести потужності АЕС до 24 ГВт до 2050 року порівняно з 8 ГВт у 2020 році, отримувати 95% електроенергії з низьковуглеводних джерел до 2030 року, довести потужність прибережних ВЕС до 50 ГВт до 2030 року (порівняно з попередньою метою в 40 ГВт) з приблизно 14 ГВт нині. Окрім цього, на осінь заплановано новий раунд продажу ліцензій на розробку нафтогазових родовищ у Північному морі.

Новий план передбачає, що через 30 років атомна енергетика забезпечуватиме 25% потреб країни в електриці порівняно з 16% сьогодні. Крім того, міністри створять урядовий орган під назвою "Велика британська ядерна енергетика" (Great British Nuclear) для просування нових проектів і заснує Фонд підтримки атомної енергетики (Nuclear Enabling Fund) розміром $120 млн фунтів стерлінгів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

Ощадбанк візьме участь у фінансуванні ВЕС 520 МВт на заході України - заступник голови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА