19:27 25.10.2021

Держекоінспекція: Скидання забруднювальних речовин вище норми і відсутність дозволів - найбільш часті порушення підприємств-водокористувачів

2 хв читати
Держекоінспекція: Скидання забруднювальних речовин вище норми і відсутність дозволів - найбільш часті порушення підприємств-водокористувачів

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) назвала найбільш часті порушення, що зустрічаються під час здійснення масштабних перевірок водокористувачів: скидання забруднювальних речовин із перевищенням нормативів і відсутність дозволів, повідомляється в прес-релізі ДЕІ з посиланням на голову відомства Андрія Мальованого.

Ці та інші порушення зафіксувала Держекоінспекція, перевіривши 71 підприємство, яке здійснює водокористування.

Голова ДЕІ зазначив, що найчастіше під час перевірок фіксують такі порушення: експлуатація водогосподарських споруд із недотриманням нормативних вимог; водокористування або скидання забруднювальних речовин у водні об'єкти без дозвільних документів; перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин у скидах.

"Загалом Держекоінспекція проведе позапланові заходи контролю на більше ніж 500 об’єктах у всій Україні. За результатами перевірок ДЕІ притягатиме порушників до відповідальності. Йдеться про анулювання дозволів на спецводокористування та користування надрами, обмеження чи зупинення діяльності підприємств через суд тощо", - пояснив Мальований.

За його словами, більшість зі суб'єктів господарювання, які перевіряє ДЕІ, - міські комунальні підприємства: КП "Луцькводоканал", КП "Водоканал м. Ужгорода", КП "Полтававодоканал" тощо. Також здійснюються заходи контролю на підприємствах, що генерують шахтні води - вже завершено перевірку держпідприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" у Донецькій області й триває інспекція ПрАТ "Суха Балка" (Кривий Ріг).

Як повідомлялося, Держекоінспекція продовжує позапланові перевірки підприємств, що здійснюють водокористування, за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та на виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони України з водної безпеки держави. Наразі позапланові заходи контролю вже завершено на 71 підприємстві. Перевірки тривають іще на 65 об'єктах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На базі НКРЕКП створюється робоча група з вирішення проблем ВДЕ-генерації

"УЕБ" почне торгівлю гарантіями походження е/е з ВДЕ з 1 листопада

VITAGRO запустила перший український біометан у ГТС України добовим обсягом 6 тис. куб. м

ЄБА запропонувала Міненерго залучити банківську ліквідність для погашення боргів енергоринку

"ГарПок" оголосив перший "зелений" аукціон із розподілу 11 МВт СЕС

Реалізація Нацплану розвитку ВДЕ передбачає $20 млрд інвестицій - Міненерго

Квота на "зелені" аукціони у 2024 році встановлена для ВЕС у 88 МВт, для СЕС та інших видів – по 11 МВт

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА