14:42 29.09.2021

"Північний потік" і "Північний потік-2" не можуть використовуватися для транспортування водню - НАК "Нафтогаз"

3 хв читати
"Північний потік" і "Північний потік-2" не можуть використовуватися для транспортування водню - НАК "Нафтогаз"

Трубопроводи "Північний потік" і "Північний потік-2" не можуть використовуватися для транспортування газоводневих сумішей через імовірність великих втрат у системі, заявили у НАК "Нафтогаз України" з посиланням на наявні в розпорядженні НАК інженерно-технічні розрахунки глобальної нафтосервісної компанії "Шлюмберже" (Schlumberger, штаб-офіси в Х'юстоні та Парижі).

"Якщо, наприклад, у Виборзі (Росія) закачати 1 кілограм водню, то на материкову частину Німеччини надійде у кращому разі 250 грам, знову-таки в суміші з природним газом. Тобто втрати становлять 75% на ділянці 1000 км", - повідомив директор з інтегрованих комунікацій НАК Максим Білявський під час круглого столу "Особливості "зеленого" енергетичного переходу та роль металургії", організованому GMK Center у середу.

Білявський зазначив, що відповідні розрахунки здійснювалися з метою показати у закритому форматі на рівні європейських та американських експертів, що трубопроводи "Північний потік" і "Північний потік-2" не можуть бути використані для транспортування газоводоневих сумішей.

Окрім того, він розповів, що "Нафтогаз" виконав власні розрахунки в межах цих досліджень і зробив висновок, що транспортування газоводоневих сумішей і водню газотранспортною системою України буде практично неможливо здійснити з гідравлічної точки зору.

"У такому разі відбуватиметься втрата ресурсу на шляху перекачування та інші явища, пов'язані, наприклад, із відбором газу. Якщо до системи магістрального газопроводу приєднана група газорозподільних мереж, газовідводів, вони однозначно впливатимуть на режим руху газоводневої суміші. Потім нам доведеться компенсувати втрату тиску на газопровід-відвід відповідним тиском уприскування самого водню. Це дуже складні розрахунки, які необхідно постійно оптимізувати", - зазначив він.

Білявський зазначив, що, згідно з розрахунками, використання трубопроводів для транспортування газоводневих сумішей і водню можливе в разі обмеження доступу споживачів до газотранспортної системи, тоді як довжина трубопроводу має бути не більше ніж 50-70 км. "В іншому разі відбуватимуться великі втрати водню", - сказав він.

Водночас він анонсував, що "Нафтогаз" незабаром повідомить про підписання меморандуму щодо співпраці з одним із промислових підприємств на півдні країни в проекті з виробництва водню. Меморандум передбачатиме не лише сегмент виробництва, а й транспортування водню. Крім того, транспортування здійснюватиметься морським транспортом, а не трубопроводами.

У серпні поточного року НАК "Нафтогаз України" і німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння, домовившись проаналізувати можливості взаємовигідної співпраці зі створення повного кола вартості "зеленого" водню і його похідних, таких як аміак, які виробляються в Україні. Зокрема, йдеться про розвиток проектів із виробництва та зберігання "зеленого" водню та аміаку в Україні і їх експорт до Німеччини.

Як повідомлялося, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Євросоюз у своїй енергетичній стратегії визначив Україну пріоритетним партнером у постачаннях "зеленого" водню на ринок ЄС і запевнив, що країна цілеспрямовано працює над підготовкою до його експорту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

Ощадбанк візьме участь у фінансуванні ВЕС 520 МВт на заході України - заступник голови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА