14:38 01.06.2021

ВР ухвалила в цілому закон про заборону безоплатного розповсюдження пластикових пакетів в Україні

2 хв читати
ВР ухвалила в цілому закон про заборону безоплатного розповсюдження пластикових пакетів в Україні

Верховна Рада ухвалила в цілому закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який упроваджує поступову заборону на безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібних магазинах, аптеках, ресторанах, кафе та інших закладах громадського харчування та надання послуг.

Відповідний законопроект №2051-1 у повторному другому читанні підтримали 297 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Заборона стосується поширення надтонких пластикових пакетів, а також тонких та оксорозкладних пластикових пакетів, однак не поширюється на біорозкладні пластикові пакети й надтонкі, що призначаються для упакування риби, м'яса, сипучих продуктів та льоду, зазначено на сайті Верховної Ради.

Як пояснило на сайті Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, заборона на безоплатне поширення тонких пакетів (до 50 мікрометрів) набуде чинності через дев'ять місяців після ухвалення закону. Заборона на оксорозкладні пластикові пакети почне діяти з 2022 року, а на біорозкладні й надтонкі, які є первинною упаковкою для риби, м'яса, льоду й сипучих продуктів - до 2023 року.

"Оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети насправді є бомбою уповільненої дії. Оскільки їх виготовляють з використанням оксодомішок. Такі домішки допомагають пакету розкладатися на мікропластік, який легко потрапляє в довкілля і воду й тим самим становить велику загрозу для здоров'я людини", - пояснило міністерство.

Водночас сам закон набуде чинності через півроку після його підписання.

Як повідомило Мінприроди, за зазначений час магазини, супермаркети, ресторани, кафе й аптеки мають повністю перейти на більш безпечні для довкілля і здоров'я людей альтернативи - пакети й сумки багаторазового використання, паперові пакети, біорозкладні пакети. Водночас підприємства мають утилізувати всі пакети, які потрапили під заборону, але залишилися в обігу. В іншому разі їх очікує штраф від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн, за повторне порушення - 3,4 тис. - 8,5 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

Ощадбанк візьме участь у фінансуванні ВЕС 520 МВт на заході України - заступник голови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА