Президент Словаччини: Україна повинна вижити, зберегти свою національну ідентичність, суверенітет і територіальну цілісність
Словаччина ніколи не погодиться зі зміною кордонів силою, Україна має вижити, зберегти свою національну ідентичність, суверенітет і територіальну цілісність, завив президент Словацької Республіки Петер Пеллегріні.
"У лютому 2022 року, після агресії з боку Росії, яку ми засудили як явне порушення Статуту ООН і міжнародного права, ми підтримали Україну. Наші громадяни відкрили свої домівки для людей, які тікають з України, і багато хто з них залишився на нашій землі. Україна повинна вижити і зберегти свою національну ідентичність, суверенітет і територіальну цілісність", - сказав він на NATO Public Forum у Вашингтоні, де проходить саміт НАТО.
Словацький президент наголосив, що як будь-яка інша країна, Україна повинна мати право обирати власні механізми безпеки.
"Ми ніколи не погодимося зі зміною кордонів силою. Для нас, на східному фланзі НАТО, можливий розпад України матиме дуже негативні наслідки. Без жодних голлівудських заяв Словаччина надає значну і стабільну підтримку Україні в багатьох відношеннях. Ми робимо це через НАТО і Європейський союз, а також на двосторонній основі", - сказав він.
За словами Пеллегріні, Словаччина, як і раніше, входить до числа найбільших постачальників допомоги Україні в перерахунку на душу населення. Також він зазначив, що кілька днів тому Україна і Словаччина домовилися про швидке проведення ще однієї зустрічі двох урядів на українській території.
Як повідомлялося, у квітні 2024 року спікер парламенту і лідер партії "Голос - соціальна демократія" Петер Пеллегріні переміг у другому турі президентських виборів у Словаччині.
У червні Пеллегріні вступив на посаду президента Словаччини.Пеллегріні заснував партію "Голос" у минулому вийшовши з партії Роберта Фіцо "Напрямок - соціальна демократія". При цьому партія Пеллегріні входить до нинішньої урядової коаліції Фіцо. Пеллегріні заявляв, що виступає за подолання "глибокого внутрішньополітичного розколу" у Словаччині та закликає до "обережності" в питанні постачання зброї Києву. Водночас прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступає проти постачання зброї Україні, але підтримує надання гуманітарної допомоги. Однак уряд зберіг у силі комерційні контакти - наприклад, на постачання Україні словацьких гаубиць Zuzana.