Інтерфакс-Україна
00:52 11.07.2024

Союзники по НАТО закликали всі країни не допомагати Росії в її війні проти України, особливо попередивши Китай

3 хв читати
Союзники по НАТО закликали всі країни не допомагати Росії в її війні проти України, особливо попередивши Китай

Союзники по НАТО закликали всі країни не надавати жодної допомоги агресії Росії, особливо вказавши на роль Китаю, попередивши Пекін, що підтримка Росії не залишиться без негативного впливу на його інтереси і репутацію.

"Ми закликаємо всі країни не надавати жодної допомоги агресії Росії. Ми засуджуємо всіх тих, хто сприяє і тим самим подовжує російську війну в Україні", - йдеться в декларації саміту альянсу, ухваленій у середу у Вашингтоні.

Союзники констатували, що КНР стала "вирішальним фактором, що сприяє війні Росії проти України, завдяки своєму так званому партнерству "без обмежень" і широкомасштабній підтримці російської оборонно-промислової бази". "Це збільшує загрозу, яку Росія становить для своїх сусідів і євроатлантичної безпеки. Ми закликаємо КНР як постійного члена Ради Безпеки ООН, що несе особливу відповідальність за дотримання цілей і принципів Статуту ООН, припинити всю матеріальну і політичну підтримку військових зусиль Росії. Це охоплює передачу матеріалів подвійного призначення, таких як компоненти озброєння, обладнання та сировина, які служать сировиною для російського оборонного сектора. КНР не може допустити найбільшу війну в Європі в новітній історії без негативного впливу на її інтереси та репутацію", - йдеться в декларації.

Союзники зазначили, що КНР продовжує створювати "системні виклики євроатлантичній безпеці". "Ми стали свідками стійкої зловмисної кібер- і гібридної діяльності, включно з дезінформацією, яка походить із КНР. Ми закликаємо КНР підтримати своє зобов'язання діяти відповідально в кіберпросторі. Ми стурбовані розвитком космічних можливостей і діяльності КНР. Ми закликаємо КНР підтримати міжнародні зусилля з просування відповідальної поведінки в космосі", - деталізується в документі.

Союзники також вказали, що КНР продовжує швидко розширювати і диверсифікувати свій ядерний арсенал за рахунок більшої кількості боєголовок і складних систем доставки. "Ми закликаємо КНР взяти участь у дискусіях щодо зниження стратегічних ризиків і сприяти стабільності за допомогою прозорості. Ми, як і раніше, відкриті для конструктивної взаємодії з КНР, зокрема для забезпечення взаємної прозорості з метою захисту інтересів безпеки Північноатлантичного союзу. Водночас ми підвищуємо нашу загальну обізнаність, підвищуємо нашу стійкість і готовність, а також захищаємося від тактики примусу КНР і зусиль із розколу Північноатлантичного союзу", - йдеться в декларації.

Союзники також зазначили, що і Білорусь продовжує сприяти цій війні, надаючи свою територію та інфраструктуру. "Поглиблена політична і військова інтеграція Росії в Білорусь, включно з розміщенням передового російського військового потенціалу та особового складу, має негативні наслідки для регіональної стабільності та захисту Альянсу", - констатували вони.

Союзники особливо відзначили роль Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) та Ірану, які "розпалюють агресивну війну Росії проти України, надаючи Росії пряму військову підтримку, таку як боєприпаси і безпілотні літальні апарати, що серйозно впливає на євроатлантичну безпеку і підриває глобальний режим нерозповсюдження". "Ми рішуче засуджуємо експорт КНДР артилерійських снарядів і балістичних ракет, що порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН, і з великим занепокоєнням відзначаємо поглиблення зв'язків між КНДР і Росією. Будь-яка передача Іраном Росії балістичних ракет і пов'язаних із ними технологій означатиме суттєву ескалацію", - йдеться в декларації.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З початку доби Сили оборони відбили 111 ворожих атак - Генштаб

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 232 військовослужбовці - Генштаб

Початок розгортання гарантій безпеки можливий в момент припинення вогню – Зеленський

Зеленський: Питання гарантій безпеки – питання не тільки контингенту, я би хотів, щоб долучилися не лише країни НАТО

Контролювати режим припинення вогню можуть американці з тією чи іншою країною Європи, вважає Зеленський

Зеленський розкритикував підхід Бессента до угоди про копалини: В ній має бути паритет, вона має бути вигідною обом сторонам

Україна готова купити в США великий пакет допомоги, розраховує на це навіть як на гарантію безпеки – Зеленський

Трамп роздратований тим, що Путін не виконує те, що він йому обіцяв, вважає Зеленський

Зеленський про експорт озброєння: Поки не закінчиться війна, працюємо тільки на Україну

Зустріч української команди з американською може бути наступного тижня – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА