Інтерфакс-Україна
10:34 08.05.2024

ВАКС обрав запобіжний захід ексголові ФДМ Сенниченку у вигляді заочного арешту

2 хв читати
ВАКС обрав запобіжний захід ексголові ФДМ Сенниченку у вигляді заочного арешту

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ексголові Фонду державного майна України, якого підозрюють в організації злочинного угруповання, що заволоділо у 2019-2021 рр. понад 500 млн грн коштів держпідприємств, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"7 травня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому голові Фонду державного майна України, який очолював злочинне угруповання, що протягом 2019-2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ "Одеський припортовий завод" та один із найбільших у світі виробників титанової сировини АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", та легалізувало доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму 10 млрд грн", - ідеться в повідомленні САП у середу.

У повідомленні не зазначено імені підозрюваного, відомо, що йдеться про Дмитра Сенниченка.

Наразі фігурант перебуває в міжнародному розшуку, після затримання підозрюваного та доставки його до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

У березні 2023 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили злочинне угруповання, яке протягом 2019-2021 рр. заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких - ОПЗ та один із найбільших у світі виробників титанової сировини ОГХК.

За версією слідства, ексголова ФДМ Дмитро Сенниченко разом зі спільниками призначив "своїх" людей директорами підприємств, які в подальшому укладали договори з наперед визначеними компаніями й продавали продукцію за заниженими цінами. Різницю у вартості виводили та конвертували в інтересах злочинної організації.

Сенниченко очолював ФДМ із 19 вересня 2019 року до 17 лютого 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

12 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Швеція підтримує Данію у відповідь на погрозливу риторику США щодо Гренландії — прем’єр

Адміністрація Трампа розглядає варіанти ударів по Ірану на тлі масових вбивств протестувальників - ЗМІ

Трамп пропонує укласти угоду з Кубою: Я пропоную їм укласти угоду, доки не стало занадто пізно

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

В КИЄВІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

Велика Британія готується передати Україні далекобійні балістичні ракети Nightfall — ЗМІ

Ворожа атака пошкодила об’єкт інфраструктури в Одеській області: двоє постраждалих, відсутнє електропостачання – МВА

Папа Римський Лев XIV закликав до припинення насильства в Україні на тлі атак на енергетичну інфраструктуру

В результаті масових протестів в Ірані відомо вже про понад 500 загиблих і тисячі затриманих - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА