Інтерфакс-Україна
10:54 26.03.2024

СБУ затримала на гарячому диверсантів ФСБ, які намагалися підірвати залізничну лінію на Полтавщині

2 хв читати
СБУ затримала на гарячому диверсантів ФСБ, які намагалися підірвати залізничну лінію на Полтавщині

Служба безпеки України (СБУ) запобігла диверсії російських спецслужб на стратегічно важливому об'єкті "Укрзалізниці", повідомляє відомство.

"У результаті спецоперації у Полтавській області на гарячому затримано двох агентів фсб. Зловмисники намагалися підірвати ділянку залізничної лінії, яка сполучає центральні та східні регіони України", - ідеться в повідомленні СБУ в телеграм-каналі у вівторок.

Як повідомляється, для здійснення диверсії вони заклали саморобний вибуховий пристрій поблизу колії та системи електроживлення рухомого складу. Далі зловмисники планували привести вибухівку в дію за допомогою пульта дистанційного керування. Але фігуранти не встигли цього зробити, оскільки їх затримали співробітники СБУ просто на місці події.

"У разі вчинення підриву окупанти сподівалися порушити логістичні шляхи постачання зброї, боєприпасів та пального для ЗСУ", - зазначено в повідомленні спецслужби.

У затриманих вилучено мобільні телефони, з яких вони координували злочинні дії зі своїм російським куратором - кадровим співробітником 5-ї служби ФСБ. "Його особу вже встановила Служба безпеки. Саме він поставив агентам завдання вчинити диверсію на залізниці в період масованих повітряних атак рашистів на об’єкти критичної інфраструктури України 21-22 березня цього року", - зазначається в повідомленні.

За даними слідства, ворожими поплічниками виявилися жителі Київської та Харківської областей.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув'язнення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк випустив монету "Дух Різдва" із зображенням дідуха

Парламентарії України та Молдови окреслили пріоритетні напрями співпраці на 2026 рік

Буданов відвідав бойові позиції спецпризначенців ГУР на запорізькому напрямку

У справі про шахрайські кол-центри повідомлено про нові підозри, зокрема щодо вимагання 1,2 млн грн із застосуванням насильства

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки ворожої атаки БпЛА у Чернігові

Атаки РФ у різдвяну ніч призвели до додаткових відключень е/е в кількох областях – Міненерго

Військовий про ситуацію у Куп'янську: росіяни в місті є, але в дуже малій кількості, повного контролю не мають

Росія вночі атакувала об’єкти портової інфраструктури в Чорноморську, загинула одна людина - АМПУ

Омбудсмена Лубінця звинувачують у плагіаті в дисертації, але цього недостатньо для позбавлення ступеня

В Чернігівській області двоє людей загинуло, ще двоє зазнали поранень через ворожі атаки дронів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА