10:34 14.02.2024

Студент повинен мати можливість обирати предмети й викладачів для забезпечення якості викладання - заступник міністра Винницький

2 хв читати
Студент повинен мати можливість обирати предмети й викладачів для забезпечення якості викладання - заступник міністра Винницький

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький заявляє, що студент повинен мати можливість обирати предмети на додаток до обов'язкових, а також можливість обрати викладачів цих предметів.

"У студента має бути вибір. Здобувач вищої освіти має мати можливість обрати предмет (в додатку до обов'язкових, які визначені його програмою) і має мати можливість обрати викладача цього предмета. Саме так у світі забезпечується якість викладання - через конкуренцію між викладачами за студента", - написав Винницький у фейсбуці.

За словами заступника міністра, на сьогодні в Україні ще побутує стереотип, згідно з яким першочерговою метою вищої освіти є підготовка фахівця для конкретної роботи.

"Ціль дійсно вищої освіти - виховати суб'єктного громадянина, інтелектуала, критично мислячого професіонала. Це може здійснюватися в закладі, викладачі якого більше націлені на наукову діяльність (наприклад, у дослідницькому університеті) або більше орієнтовані на передачу практичних знань (т.зв. teaching universities). Але для досягнення своєї мети - суб'єктного професіонала, критично мислячого громадянина - вища освіта (хоча б на бакалаврському рівні) має забезпечувати вибір: дисциплін, викладачів, траєкторії", - зазначив він.

Винницький наголосив, що про відмову від освітньої програми як основи організації освітнього процесу в закладі вищої освіти не йдеться. "Але, крім обов'язкових дисциплін, у студента мають бути забезпечені максимально широкі можливості для вибору курсів, викладачів, спеціалізації в межах обраної спеціальності або міждисциплінарно", - вважає заступник міністра.

Як повідомлялося, раніше міністр освіти Оксен Лісовий заявляв, що замість двох-трьох слабких університетів необхідно створити на їхній базі один потужний заклад і концентрувати інвестиції в ньому.

Зі свого боку заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький вважає, що в містах, де проживає від 100 до 350 тис. громадян, слід утримувати не більше ніж два виші, де проживає менше ніж 100 тис. населення - один виш, а в містах із кількістю жителів понад 350 тис. може формуватися мережа вишів.

Джерело: https://www.facebook.com/mychailo.wynnyckyj

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

Ворог обстріляв Краматорськ, загинув цивільний, ще одна особа дістала поранення

Польща готує 46-й пакет допомоги Україні та буде продовжувати допомагати – віцепрем'єр

Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни з пропозиціями президента - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА