14:14 21.11.2023

Верховна Рада має намір дозволити НАЗК перевіряти майно чиновників, придбане до держслужби

1 хв читати
Верховна Рада має намір дозволити НАЗК перевіряти майно чиновників, придбане до держслужби

Верховна Рада планує дозволити Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснювати перевірки майна і транспортних засобів посадовців, придбаних ними до призначення.

Ухвалення за основу відповідного законопроєкту №10262 "Про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" щодо приведення окремих положень у відповідність із висновками Європейської комісії щодо України" підтримали 278 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок, повідомила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

Законопроєкт пропонує виключити із зазначеного закону норму, яка раніше забороняла перевірки нерухомості та транспортних засобів, придбаних до призначення на посаду.

Водночас передбачаються і зміни до перевірки електронних декларацій: раніше НАЗК не перевіряло вже оприлюднену інформацію без виявлення порушень. Нова ж редакція закону дасть змогу здійснювати перевірку, зважаючи на появу нової інформації або нові джерела інформації, невідомі під час попередньої перевірки.

Ці зміни зумовлені вимогами звіту Єврокомісії від 8 листопада 2023 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА