14:35 16.11.2023

Єрмак обговорив з в. о. генсека Радбезу Таїланду реалізацію української Формули миру

2 хв читати
Єрмак обговорив з в. о. генсека Радбезу Таїланду реалізацію української Формули миру

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у межах постійного діалогу з державами Глобального Півдня провів телефонну розмову з в. о. генерального секретаря Ради національної безпеки Таїланду Чатчаєм Бангчаудом.

"Окрему увагу під час розмови було приділено реалізації української Формули миру, спрямованої на відновлення міжнародного правопорядку й поваги до цілей і принципів Статуту ООН. Керівник Офісу президента подякував співрозмовнику за участь у третій зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася нещодавно на Мальті. Андрій Єрмак запросив тайську сторону взяти активну участь у практичній імплементації Формули миру та долучитися до підготовки й проведення майбутнього Глобального саміту миру", - повідомляє пресслужба Офісу президента.

У контексті Формули миру співрозмовники також торкнулися питання ядерної безпеки та ролі МАГАТЕ в забезпеченні дотримання відповідних універсальних норм.

Окрім того, сторони зупинилися на темі світової продовольчої безпеки. Єрмак наголосив на готовності України й надалі виступати її гарантом і розповів про зусилля України щодо забезпечення функціонування альтернативного "зернового коридору" в Чорному морі. Він запросив Таїланд приєднатися до глобальної гуманітарної ініціативи "Зерно з України" та взяти участь у її другому міжнародному саміті 25 листопада в Києві.

Під час розмови було скоординовано подальші кроки з метою активізації двостороннього політичного діалогу між Україною і Таїландом, а також взаємодії в багатосторонніх форматах, зокрема АСЕАН.

Єрмак також висловив вдячність Таїланду за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в умовах триваючої повномасштабної агресії Росії. Серед іншого йшлося про підтримку з боку Таїланду ключових ініціатив України в межах ООН, а також гуманітарної допомоги для подолання наслідків вторгнення РФ, зокрема надання прихистку вимушено переміщеним українцям.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА