Інтерфакс-Україна
13:25 13.11.2023

Рада ЄС підготує для грудневого саміту питання про військову допомогу Україні - глава МЗС Франції

2 хв читати
Рада ЄС підготує для грудневого саміту питання про військову допомогу Україні - глава МЗС Франції

Глава МЗС Франції Катрін Колонна наголошує на важливості розблокування восьмого траншу військової допомоги Євросоюзу Україні, Рада ЄС доручить керівнику європейської дипломатії Жозепу Боррелю, зважаючи на грудневий саміт ЄС, обговорити з Києвом потреби України в сфері безпеки.

"Конкретно, йдеться про продовження нашої підтримки України через Європейський фонд миру, також через продовження підготовки (українських військовослужбовців – ІФ-У) з розмінування, з боротьби проти кіберзагроз та інших напрямів. Ми підтримуємо Україну і продовжимо це робити", - сказала Колонна журналістам у понеділок у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС.

За її словами, після дискусії на раді та після доручення високому представнику ЄС із закордонних справ Боррелю дискусія з цього питання перейде на рівень глав держав і урядів країн Євросоюзу на засіданні Європейської ради в середині грудня.

Вона відзначила "прогрес України на шляху до Європейського союзу". Глава МЗС Франції назвала "важливими і примітними" зусилля Києва з реалізації необхідних для вступу до ЄС реформ у складних умовах.

Міністр також наголосила на важливості розблокування восьмого траншу військової допомоги Євросоюзу Україні. "Я не розумію тривалу обструкцію з боку однієї держави-члена. Це не обґрунтовано. І паралельно нам потрібно просунутися в питанні дванадцятого пакета нових санкцій і більш рішучої боротьби проти їх обходу", - заявила глава МЗС Франції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найскладніше зі світлом після удару РФ у вівторок у Києві, Київській, Полтавській та низці прифронтових областей – "Укренерго"

До МЗС України викликано главу місії МКЧХ в Україні Хуана-Педро Шерера

Зеленський вшанував пам'ять захисників Донецького аеропорту

Фіктивне батьківство: судитимуть учасників схеми, завдяки якій 25 чоловіків незаконно виїхали з України

Зеленський призначив Кубракова радником з питань інфраструктури та взаємодії з громадами - указ

Зеленський звільнив Е.Мака від виконання обов’язків радника

"Нафтогаз" і ДНКАР обговорили перспективи взаємодії

Серед першочергових завдань голови АРМА буде доопрацювання реєстру та проведення аудиту - голова конкурсної комісії Риженко

ЧАЕС заживлена від ОЕС України після втрати зв’язку внаслідок атаки РФ у вівторок – Міненерго

Верховний комісар ООН з прав людини обурений триваючими російськими атаками на енергетичну інфраструктуру України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА